Wpis z mikrobloga

Zawsze jak coś gotuję to daje tam jakieś przyprawy na chybił trafił albo na czuja, jakiś majeranek, papryka, oregano itp. Tylko dopiero niedawno jak zacząłem oglądać programy w stylu Magda Gessler (nie miałem wcześniej tv), to się zorientowałem, że ona sypie te przyprawy praktycznie całymi paczkami. Wysypuje torebkę kminku na garnek bigosu, gdzie ja bym dał może 10 ziarenek xD chyba muszę się przestawić #gotujzwykopem
  • 29
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: a co lepszego stworzyła polska kultura? nawet jak stosować szałwię czy mięte musiałem się nauczyć z anglojęzycznych stron, bo polacy nie potrafią po prostu w przyprawy. Do tego zauważyłem, że polacy po prostu lubią dania bez smaku i często u polaka coś jest "za mocno przyprawione". A zioła to też zdrowie, przeciwutleniacze, substancje działające przeciwcukrzycowo. Polak się nażre wody z ziemniakami, a potem się dziwi, że serce go boli i
  • Odpowiedz
@Pawelkolega: akurat w ziemniakach z wody nie upatrywałbym źródła tego problemu. Może z zagranicznych stron dowiesz się czegoś na ten temat, lepiej poczytaj.

Bredzisz poza tym.
  • Odpowiedz
@Pawelkolega: Kuchnię determinuje geografia a nie granice administracyjne. Ludzie w Słubicach jedzą bardziej podobnie do ludzi we Frankfurcie niż do ludzi z Sokołowa Podlaskiego. A w Trydencie dużo łatwiej znajdziesz sznycla niż cacio e pepe albo carbonarę. Więc jak piszesz, że w domu jadłeś syf a u teściowej dobrze to tylko świadczy o tym, że Twoja rodzina kiepsko gotuje. Bo kuchnia polska i niemiecka są bardzo do siebie podobne i historycy
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: ale mi kuchnia polska po prostu nie smakuje, gdy jest "po polsku" przyprawiona i może to być byle jaka restauracja, a nawet jadałem w polskich restauracjach w USA, ale wy oczywiście lepiej wiecie co komu smakuje xD skąd się biorą tacy jak wy?
  • Odpowiedz
bo Polska kuchnia jest rozwodniona i bez smaku i często inne narody zwracają na to uwagę


@Pawelkolega: ale ty nie napisałeś "mi polska kuchnia nie smakuje" lecz walnąłeś bzdurą: "bo Polska kuchnia jest rozwodniona i bez smaku i często inne narody zwracają na to uwagę".

Gdybyś napisał, że ci nie smakuje to nikt by nawet z tobą rozmowy nie podjął, ale jako że walnąłeś takie coś to nie dziw się, że
  • Odpowiedz
@Krupier: ale polska kuchnia jest rozwodniona i bez smaku i to nie tylko moja opinia, a wręcz świata i Europejczyków. Więcej słyszałem narzekania na "polską kuchnię" niż pochwał, a jak coś było chwalone to zazwyczaj pojedyńcze dania. Możecie się ze mną nie zgadzać i też możecie mieć swoje zdanie i nikt nikogo nie musi "prostowac" bo według mnie polacy nie umieją w przyprawy i ich się po prostu boją
  • Odpowiedz