Wpis z mikrobloga

co teraz te urzędasy wymyslily, że żeby się zameldować na pobyt tymczasowy trzeba nie tylko tytuł prawny (umowa najmu) tylko tez oswiadczenie wlasciciela mieszkania ze przebywa się pod tym adresem xD

Potrzebuję tego meldunku, żeby zarejestrować się na egzamin, bo wg prawa do egzaminu mogę przystąpić tylko w starostwie miejsca zamieszkania. I te urzędasy z kolei sprawdzają czy jestem zameldowany, a jak nie to nie obchodzi ich, że tu mieszkam, se wymyslają własne przepisy, ze mam byc zameldowany.
#warszawa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@outbreak: pogrzało ich, oni są od wykonywania poleceń, a nie wymyslania.
mi kiedys odmowila baba w urzędzie, bo na stwierdziła se, że skoro mieszkam dopiero miesiac tu to nie musze, bo do 3 mies. nie trzeba sie meldowac xD
  • Odpowiedz
@outbreak chcieć to sobie mogą i na tym sie kończy.

Polecam w takiej sytuacji nakazywać wydanie decyzji administracyjnej na papierze. Nie prowadzić rozmów przez telefon z nimi ani nic takiego.

Wtedy nagle się okazuje że jednak już nie trzeba i wszystko ok. Bo decyzję możesz zaskarżyć.

@aczutuse
  • Odpowiedz
@aczutuse: jak robisz przez epuap yo poproś o podstawę prawną, czemu chcą meldunek jeżeli w przepisach wystarczy adres zamieszkania. Jak Ci przez ePuap odpiszą to możesz wtedy zaskarżyć ich decyzję.
  • Odpowiedz
@Andczej no i u mnie się tak skończyło. Wrocilem tam, powiedziałem że przy pierwszej wizycie zostałem inaczej poinformowany i poproszę o wyjaśnienie tego dlaczego mówią raz tak, raz inaczej i po konsultacji z jakimś przełożonym wydali mi to niechętnie. Ale rada z decyzją administracyjna sprytna, będę korzystał przy problemach.
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: obawiam się, że to na szczeblu ogólnopolskim wymyslili, bo w formularzu był taki wymóg... no chyba, że programista się pomylił przy klepaniu tego.
A jeszcze rok temu jak sie meldowałem w innym miescie to nie bylo tego.
  • Odpowiedz