Wpis z mikrobloga

#laserowakorekcjawzroku

Cześć Mirki i Mirabelki

Nieco ponad 10 miesięcy temu przeszedłem zabieg laserowej korekcji wzroku metodą Smart Sight (mikrosoczewkowa) w Poznaniu OP -4.25, OL -4.50 zeszło praktycznie do 0. Komfort życia się znacznie poprawił, widzę lepiej niż w okularach, ale są pewne powikłania po zabiegowe które dotykają mnie do dzisiaj. W związku z tym mam pytanie do Was. Jeśli chodzi o suchość oczu, to może troszeczkę się pogorszyło niż przed zabiegiem, ale w razie mam przy sobie krople także tutaj nie jest to tak bardzo uporczywe i spokojnie daje sobie z tym radę. Głównie chodzi o różnego rodzaju efekty świetlne tzn. efekt halo, efekt glare, efekt haze, mam wrażenie, że to wszystko mam, najbardziej uporczywy jest ten efekt, gdzie białe napisy rozmazują się na czarnym tle (taki efekt ducha jakby) + jak patrzę na źródło światła to jest tak jakbym przez jakieś brudne okulary widział je, takie zmatowiałe. Czy ktoś miał też z tym problem dłuższy czas i to samoistnie zniknęło? Zaczynam powoli tracić nadzieję i że to zostanie ze mną do końca życia :(
  • 2
  • Odpowiedz
@milobob123: polecam zapytać o to lekarza, mi mówili na kwalifikacji że może zostać takie - i wtedy albo sie przyzwyczajasz i nie zwracasz uwagi, albo do niektorych rzeczy są specjalne okulary
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_: w lipcu/sierpniu będę miał pełne badania, rok po zabiegu, wtedy będzie okazja zapytać o te efekty, ale po prostu chcę zobaczyć czy ktoś miał podobnie i po prostu trwało to dłużej niż zwykle i przeszło
  • Odpowiedz