Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam techniczne Mirki!

Zastanawiam się nad zakupem #yubikey klucza #u2f. Chodzi mi przede wszystkim o najlepszy możliwy sposób zabezpieczenia się przed ewentualnym atakiem hakerskim. Stąd kieruję do was pytanie, czy zabezpieczenie kluczem jest lepsze niż popularne uwierzytelnieni dwuetapowe w przypadku wgrania złośliwego oprogramowania? Dla ścisłości dodam też, że używać sprzętów #apple, co podobno też ma wpływ na poziom bezpieczeństwa. Jestem w tym temacie "zielony" także proszę o porady! #informatyka #it #bezpieczenstwoit #hakerzy· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 2FA na aplikacje już jest OK. 2FA na FIDO jest nie do złamania. Najgorsze jak apka wspiera tylko 2FA przez SMSy. Ale jak masz hajs na 2 kluczyki to bierz i odpalaj opcje bez innej możliwości niż 2FA (Paranoid mode on) i wtedy nikt cie nie #!$%@?. Ale za to trzeba dalej uważać na wykradanie cookiesy i inne 3party aplikacje.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jak kupisz Yubi albo jakikolwiek inny kompatybilny z FIDO (choćby Google Titan), a używasz Gmaila to obczaj sobie “Gmail Advanced Protection Program” - niby jest skierowany do dziennikarzy, aktywistów itp. osób które mogą być na celowniku różnych rządów i innych złoli, ale każdy może to sobie aktywować kto ma hardwarowy klucz taki jak Yubi właśnie.

  • Odpowiedz