Wpis z mikrobloga

Jaki skuter 125cc polecicie na dojazdy do pracy ok. 800 km miesięcznie?
Trasa zawiera drogę szybkiego ruchu, więc fajnie jakby dobijał 100+ km/h (120 by było zajebiście).
No i dobrze żeby skuter był całkiem duży, bo chcę się na nim komfortowo zmieścić (194cm/100kg).
Budżet załóżmy do 8 tys. zł, chyba że nic sensownego się w tej cenie j8e znajdzie.

#motocykle #motocykle125 #125cc #bojowka125cc #skutery
  • 22
  • Odpowiedz
@f0rtnight: 120 km/h (zwłaszcza przy takiej wadze) będzie ciężko osiągnąć. Nie oczekuj, że jak komuś na yt udało się osiągnąć jakąś Vmax to będziesz w stanie z taką prędkością podróżować bo byle wiaterek, lekka górka i skuter zwalnia, a ponowne rozpędzenie się zajmie minutę.
Rozważasz zrobienie kat. A? 250-300 ccm byłoby bardziej optymalne. 125 ccm na ekspresówce już jednak puchnie.
  • Odpowiedz
@f0rtnight: skuter 125 + prędkość powyżej 100kmh w większości to jest albo abstrakcja, albo mordęga - przy 100kmh będzie już wpadał w mocne wibracje - zazwyczaj 125ki to są jednocylindrówki, które niby mają wałek wyważający ten jeden cylinder, ale nie jest to szczyt czegokolwiek.

Jeżeli zależy Ci na jeździe przez drogę szybkiego ruchu, to załatw se jakiś skuter 3-kołowy wpadający jeszcze w te zasady jazdy "trójkołowcami na kategorię B".
  • Odpowiedz
  • 0
@wiaderkoo: 120 km/h nie jest konieczne. Będzie git jak osiągnie 100 km/h. Na ten moment nie rozważam kat. A.

@WolvvloW wygodna pozycja, nie trzeba zmieniać biegów :D

@MrDracek wystarczy, że będzie osiągać 100 km/h, nie musi jechać 120. A te 3-kołowce to prawdopodobnie już za duży wydatek. Chyba że znajdzie się coś w tym budżecie.
  • Odpowiedz
Trasa zawiera drogę szybkiego ruchu


@f0rtnight: Największa głupota to pchać się na drogę szybkiego ruchu na 125, gdzie każdy podmuch wiatru może Cię zdmuchnąć jak muchę na szybę tira jadącego za tobą.

fajnie jakby dobijał 100+ km/h (120 by było zajebiście).


@f0rtnight: Nie ma szans. Taka prędkość to chwilowa, na krótkim odcinku i jak wyżej - podmuch wiatru i się robi 70.

No i dobrze żeby skuter był całkiem duży,
  • Odpowiedz
@f0rtnight no nie wydaje mi się, żeby skuter był bardziej wygodny od motocykla w przy prędkościach większych niż 60 na godzinę. Pozycja wietrząca cipkę jest dużo mniej stabilna niż ta gdzie nogami obejmujesz bak.
Do tego skuterze masz mniejsze koła, większe opory powietrza. Zmiana biegów o też żaden problem. Zawsze możesz szukać czegoś z tym szybkim zmienianiem bez sprzęgła. Taki bajer.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34: Wiem że dużo ludzi będzie polecać robienie prawka A, bo po zakupie 125cc chce się jeździć na czymś większym, ale na ten moment nie chcę robić prawka. Stąd decyzja o 125cc.
Z tą drogą szybkiego ruchu źle się wyraziłem, bo to właściwie jest obwodnica Warszawy, a tam jest do 100 km/h, tylko wszyscy jeżdżą szybciej, bo są 3/4 pasy.

@Podstarzaly_Mandalorianin myślałem o 8 tysiącach, ale jak patrzę na burgmany 125cc
  • Odpowiedz
@f0rtnight Wiesz, obwodnica to też nie jest miejsce dla 125. Jak reszta jeździ szybciej, to jest to dla ciebie niebezpieczne. Jak pisałem, sporo czynników ogranicza prędkość 125.

To już nawet nie chodzi o to, że chce się jeździć czymś większym. Jak sam widzisz, bez 10k będzie ciężko [plus serwis startowy] a za 3 koła masz plastik i ogarniasz sobie co chcesz, bo masz dostęp do wszystkich pojemności. Ostatnio komuś pokazywalem ogłoszenia ze
  • Odpowiedz
  • 0
@f0rtnight a podzielisz się czemu skuter a nie moto? W moto są większe koła i będzie większy komfort na nierównościach.
Co do prędkości, to 125ki pojadą tak max 115 na godzinę, komfortowa prędkość przelotowa jakoś 20% mniejsza, czyli 90-100.
Jeśli byś rozważał moto, to polecam Varadero 125, silnik V-ka, sprawdzi się za miastem i w tym budżecie znajdziesz. No i bezawaryjność kosmiczna.
  • Odpowiedz
Zajebiste oczekiwania, 125 ccm, vmax 120 km/h przy 194 cm i 100 kg wagi i w cenie 8 tysięcy. Z tych trzech możesz wybrać tylko jedno a nie wszystko.
  • Odpowiedz
Budżet załóżmy do 8 tys. zł, chyba że nic sensownego się w tej cenie j8e znajdzie


@f0rtnight: no pewnie że nic dobrego się nie znajdzie bo potrzebujesz 15 KM.
A druga sprawa walić 125 na kat B możesz jeździć nawet 500 co mają 45KM to są te skótery z dwoma kołami z przodu czyli homologacja L5e np piagio MP3. Szerokość matka sama jak w maklxiskuterach 125. Dobre znajdziesz za 10 tys
  • Odpowiedz
w tym budżecie znajdziesz


@gdi2: Co najwyżej powypadkowego strupa składanego z trzech, na którym strach bedzie się rozpedzić powyżej 50km\h i szykuj grubszy hajs na serwis startowy - zapomniałeś dopisać. Varadero, to tak samo, jak Shadow, najbardziej przepłacona 125 w Polsce.

wybieram 125cc


@f0rtnight: To kup jakiegoś Chińczyka z drugiej ręki.

piagio MP3


@mpetrumnigrum: Jak mi się to #!$%@? za #!$%@? nie podoba i mnie to przydzi, to jednak
  • Odpowiedz
@f0rtnight: ostatnio jeździłem kymco downtown 300i i był spoko, 125 wygląda podobnie to pewnie też daje radę. No ale ja bym i tak zrobił A i kupił większy, może nawet wyjdzie taniej xD
  • Odpowiedz