Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Odpowiadając na ten popularny argument "just mieszkaj poza top5 bro".

Ja tylko tak chce przypomnieć, że ten stan rzeczy w którym wszyscy się pchają do T5 wynika z fatalnej polityki rządów po '89, która doprowadziła do centralizacji kraju i skupieniu kapitału tylko w tych miastach.

Zachęcanie firm ulgami podatkowymi do stawiania firm w powiatowych miastach?
Tworzenie ministerstw i innych urzędowych tworów nie tylko w Warszawie?
Tworzenie DOBRYCH ośrodków/wydziałów akademickich poza T5?
Rozbudowa transportu publicznego, żeby życie w innym ośrodku niż T5 to nie była społeczna śmierć?

A po co to wszystko komu ¯\(ツ)/¯
Niedługo boomerzy z tych wioch w całej Polsce zaczną wymierać i będzie analogicznie jak w Japonii, bo nikomu się na zadupiu żyć nie będzie chciało, bo nie będzie tam roboty, żadnych rozrywek, domy będą schodzić po dziadkach za bezcen, a Ci co mogą robić zdalnie to może się skuszą. Chociaż nie, jak w Japonii to nie będzie, bo tam nawet na takie zadupia to jest dosyć rozwinięta kolej XD
  • 62
Budżety samorządów wzrosły w latach 2015-2023


@wojtas_mks: wzrosły w kwotach bezwzględnych, w relacji do całego budżetu spadły.
Stosowali do tego dużo sztuczek, jak chociażby wprowadzenie preferencyjnego rozliczenia dla przedsiębiorców poprzez "ryczałt", który pomijał samorządy i ładował kasę od razu do centrali.

rozdawanie bonów


@wojtas_mks: tą patologie to już nawet nie wiem jak skomentować, mam nadzieję że znajdą się na to paragrafy. Żeby przekupywać wyborców: albo głosujecie na naszych albo nie
wzrosły w kwotach bezwzględnych, w relacji do całego budżetu spadły.


@marcaj: No czyli wzrosły, i to znacznie więcej niż powinny i niż to wynikało z inflacji (i tak ogromnej).

A to że centralny budżet łupił jeszcze mocniej to wada, a nie coś do czego powinniśmy się porównywać.

tą patologie to już nawet nie wiem jak skomentować, mam nadzieję że znajdą się na to paragrafy. Żeby przekupywać wyborców: albo głosujecie na naszych