Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi któryś z wykopowych ekspertów jak miało by wyglądać wpadniecie Polski w rosyjską strefę wpływów po ewentualnym wyjściu z Unii Europejskiej?

Duży europejski kraj będący w NATO z PKB porównywalnym do Turcji (przy dwa razy mniejszej populacji) i dość silnej armii nagle składa hołd lenny Rosji która nie może sobie dać rady z jednym z najbiedniejszych krajów na kontynencie. Nie powiem brzmi przekonująco ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #konfederacja #ukraina #kiciochpyta
Towarzysz_Moskvin - Wytłumaczy mi któryś z wykopowych ekspertów jak miało by wyglądać...

źródło: poland-turkey-flags-together-wavy-fabric-texture-effect-neon-glow-shining-thunder-icon-crisis-concept-d-illustration-227387368

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: a jak podporządkowała sobie Białoruska?? Tak samo będzie próbowała zrobić z Polska, a polska biedniejsza się zrobi po wyjściu z UE to łatwiej będzie ja destabilizować. Wcale nie musi Polskę podporządkowywać. Już samo wyjście Polski z UE to już duży sukces Rosji.
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi któryś z wykopowych ekspertów jak miało by wyglądać wpadniecie Polski w rosyjską strefę wpływów po ewentualnym wyjściu z Unii Europejskiej?


@Towarzysz_Moskvin: A weź rozejrzyj się na wszystkie państwa sąsiadujące z Rosją i będące dawniej w jej strefie wpływów. Wszyscy albo są sojusznikami kacapów, albo mają problem z ich wojskami przekraczającymi granicę. Gospodarczo też wskażesz choć jeden przykład takiego pańśtwa, które poza UE sobie lepiej radzi tutaj? Albo takiego, które
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@thorgoth: jeśli chodzi o wychodzenie z UE to największe zasługi w tym ma nie Rosja tylko UE. Gdyby UE nie próbowała zbawiać świata zarzynając swoje gospodarki i pozwalając na migrację masową to większość społeczeństwa by się w UK na to nie zgodziło pewnie.
Z tym, że w UK to chyba nie pomyśleli bo wyszli z UE a chyba robią dalej podobnie jak UE. Czyli póki co idą najgorszą drogą.

Nastroje anty
  • Odpowiedz
@wstanczyk:

A weź rozejrzyj się na wszystkie państwa sąsiadujące z Rosją i będące dawniej w jej strefie wpływów. Wszyscy albo są sojusznikami kacapów, albo mają problem z ich wojskami

No wlasnie sie rozgladam i poza Białorusia nie widzę żadnych sojuszników. Wyprowadzisz mnie może z błędu wskazujac jakichś? Nawet Armenia musiała się ostatnio przeorientować.

Czy w ogóle jestes w stanie uargumentować co i dlaczego mielibyśmy zyskać na wyjściu z UE, czy tylko
  • Odpowiedz
Sprawa dyskusyjna, Turcja w unii nie jest a pomiata Rosją jak chce.


@Towarzysz_Moskvin: Handel z krajami UE to obecnie 75% handlu zagranicznego Polski. Uważasz, że Polska samodzielnie wynegocjuje z nimi korzystniejsze warunki handlu, niż będąc w UE? A jeśli nie, to gdzie i czym zamiast tego będziemy handlować? Bierz też pod uwagę, że chcąc handlować z państwami UE dalej będziemy musieli spełniać wszystkie unijne normy, nie mając za to wpływu na
  • Odpowiedz
@thorgoth: przez 8 lat (2015-2023) mieliśmy rząd w warstwie werbalnej skrajnie antyrosyjski, ale kiedy przechodziło do czynów, no to... no właśnie, kto się z ich działań najbardziej mógł cieszyć? ¯\(ツ)/¯. Więc scenariusz, w którym Polska po dobroci sobie wychodzi z UE, następnie "przypadkiem/decyzją Narodu" z NATO i już nie po dobroci wpada pod ruski but jest jak najbardziej realny, choć rozciągnięty w czasie. Trzeba mieć gwóźdź w głowie, żeby porównywać Polskę
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: po prostu osoby postulujące wyjście z Unii to gównojady rosyjskie typu panasiuk, sykulski itd

Ja jestem ciekawy jak normalni ludzie widzą wyjście z UE i nagłe zatrzymanie handlu, powrót cła na granicy itd. No chyba że znajdziemy ocean ropy pod Polską i jak Norwegia kupimy sobie ten dostęp? Ale wtedy nadal trzeba przestrzegać prawa UE ...
  • Odpowiedz
@wstanczyk: Wymiana handlowa dziala w obie strony cumplu i to nie tak że po wyjściu z Unii cały handel zamiera. Polska jest waznym rynkiem dla Unii. Czy wynegocjowali bysmy lepsze warunki? Pewnie nie, czy wpadli bysmy z tego powodu w rosyjska strefe wplywów (bo o tym jest wpis ((oo))) tez raczej nie.

Dalej czekam na wymienienie tych sojuszników.

@barnej-flinston I jakie przełozenie miała ta papierologia na gospodarkę
  • Odpowiedz