Wpis z mikrobloga

przyszedł czas na zmianę lapka i zastanawiam się co wybrać. To na czym najbardziej mi zależy:

* szybkość (ma się "nie zacinać" XD), cicha praca i solidność - laptop będzie używany w 90% do pracy (programowanie, od czasu do czasu jakiś prosty montaż i obróbka zdjęć), reszta to przeglądanie neta, oglądanie filmów, nie gram w gry, chciałbym też żeby sprzęt posłużył mi kilka lat

* ładny design - gamingowe kloce odpadają, bardzo rzadko używam laptopa poza domem, dlatego mała waga nie jest jakaś kluczowa, ale klockowate laptopy po prostu nie podobają mi się wizualnie

* wbudowana kamerka dobrej jakości, mikorofon przynajmniej znośny

I to w sumie tyle. Mój typ to MacBook Air M2 w podstawowej wersji, spełnia powyższe kryteria + jest to po prostu coś innego, świeżego, byłby to mój pierwszy applowy sprzęt, a chiałbym jakieś odmiany po korzystaniu z Windowsa przez ponad 20 lat. To co mi się nie podoba:

* wielkość ekranu (13.6", wolałym coś większego 14" albo nawet 15")

* tylko dwa porty, usb-c - do wszystkiego będę potrzebował adaptera (myszka, monitor)

* cena

#apple #windows #laptopy #laptop #pytanie #pytaniedoeksperta
Oake - przyszedł czas na zmianę lapka i zastanawiam się co wybrać. To na czym najbard...

źródło: Laptop-APPLE-MacBook-Air-2023-01

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Oake: z tego co pamietam to Huawei robil ultrabooki (mate X czy jakos tak) ktore praktycznie wygladaly jak maki, bardzo podobny dizajn, pytanie tylko czy chesz wspiera te firme ;) niestety na zywo nigdy takiego ultrabooka nie widzialem, opinie o wygladzie opieram jedynie na zdjeciach, co do wydajnosci tymbardziej sie nie wypowiem ;)
  • Odpowiedz
bedziesz mial wszystko co wymieniles


@Miszcz_Joda: oprócz MacOSa, zamiast tego będzie miał upośledzonego Windowsa który od 10 lat nie umie w zarządzanie energia i laptop wyjęty po miesiącu ma 25% mniej stanu naładowania. Super deal. Ano i zapomniałem, czas pracy na baterii 2x krótszy xD
  • Odpowiedz
@Oake: Hej Miras, nie ma juz M2. Jest M3!

No chyba, że upolujesz na promce jakieś M2 w dobrej cenie.

Bierz, będziesz zadowolony. Tylko daj sobie miesiąc na przyzwyczajenie się do MacOS, po tylu latach z windowsem.
  • Odpowiedz
@Oake: Hej,
Ja Ci mimo wszystko polecę laptopa z ekranem OLED/MINILED. Na Windowsie kupisz za 4700 bardzo dobrego Lenovo Yogi 7 z Ryzenem 7 8840HS/Radeon 780M. Piszę to jako użytkownik apple. Zamieniłem Macbooka Air m1 2020 na MacBooka Pro 16 M2 Pro. Różnica w jakości ekranu jest taka że te dwa sprzęty obok siebie wyglądają jakby dzieliło je 10 lat różnicy. Miniled 120 Hz w Macu Pro robi fenomenalną robotę.
  • Odpowiedz