Wpis z mikrobloga

Co zrobić żeby uniknąć pogryzienia przez psa na ulicy lub w parku?


Należy się nauczyć rozpoznawać oznaki agresji u psów... w odpowiednim momencie. Just umiej czytać mowę ciała psów bro.


@WielkiNos: fajnie wiedzieć że jest to twoja opinia bo te dwie wypowiedzi ze screena faktycznie odnoszą się do rozpoznawania agresji u psa ale... PRZEZ JEGO WŁAŚCICIELI.
  • Odpowiedz
  • 4
A wystarczy założyć kaganiec i prowadzić psa na smyczy.


@arais_siara dla psiarzy najważniejszy jest komfort i uczucia psa. Wolą innych pouczać. Ludzie mają wiedzieć co może sprowokować psa i np. nie biec do autobusu, uważnie wychodzić z windy, nie wykonywać gwałtownych ruchów itd.
  • Odpowiedz
  • 44
wypowiedzi ze screena faktycznie odnoszą się do rozpoznawania agresji u psa ale... PRZEZ JEGO WŁAŚCICIELI.


@aarahon a jak właściciel nie rozpozna obowiązek spada na innych ludzi inaczej można stracić pół mordy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
a jak właściciel nie rozpozna obowiązek spada na innych ludzi inaczej można stracić pół mordy


@WielkiNos: więc beka z ciebie skoro zrzucasz odpowiedzialność na innych?
  • Odpowiedz
@WielkiNos: no tak, czego nie rozumiecie... Trzeba też się nauczyć mowy ciała ludzi bo może się zdarzyć że nóż wyciągnie i zacznie ludzi atakować. Albo jak ktoś w USA jest to może zacząć strzelać
  • Odpowiedz
że @WielkiNos ironizuje wypowiedzi osób które zrzucają odpowiedzialność na ludzi


@arais_siara: tylko czy wskażesz mi wypowiedź do której się odnosi? Ja uważam że opka po prostu manipuluje, zresztą, nie pierwszy raz.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: mam ochotę walnąć każdemu kto twierdzi, że psa trzeba czytać itp bla bla bla.
Moja matka przez takie sytuacje boi się każdego psa (poza naszym). Małego, dużego, nie ma znaczenia.
Pamiętam jak byłam wiele lat młodsza, a mój dorosły już kuzyn był małym gówniarzem, ciotka chciała nam pokazać swój ogrodek. Wracając przechodziliśmy obok psa sąsiada. Dzieciak chciał go pogłaskać, ale ciotka powiedziała, żeby go zostawił i kuzyn przeszedł obok
  • Odpowiedz
Kolejny dzień, kolejny post WieliegoNosa na wykopie o psach, do tego z manipulacją XD

Smucą mnie tacy ludzie, bo to pokazuje, że z ich psychiką nie wszystko jest ok.
  • Odpowiedz
@WielkiNos

Co zrobić żeby uniknąć pogryzienia przez psa na ulicy lub w parku?


Należy się nauczyć rozpoznawać oznaki agresji u psów... w odpowiednim momencie. Just umiej czytać mowę ciała psów bro.
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiNos Bardzo dobre rady, aczkolwiek niekompletne. Kiedy już się te oznaki agresji rozpozna, to trzeba prewencyjnie kundla odstrzelić., zadźgać, albo skręcić kark.
  • Odpowiedz
@WielkiNos kazdy psiur który pogryzł człowieka powinien być uspiony, poza oczywistymi przypadkami gdzie było to uzasadnione tj. pogryzienie włamywacza na terenie posesji właściciela, czy obrona przed napastnikiem.

Mnie w ubiegłe wakacje 2 razy pogryzły psy. Jeden szczurowaty potargał mi spodnie i podgryzl łydkę, drugi pseudo amstaff poczuł się niebywsle zagrozony odblaskiem na kurtce i postanowił odgryźć go wraz z moim przedramieniem, co całe szczęście się nie udało. Teraz mam uraz i
  • Odpowiedz