Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent

POMOC NIEZBĘDNA! πŸ₯²
Wiele błędów w życiu popełniłam i wolałabym nie zrobić kolejnego ogromnego..
BK2%, dokupienie parkingu i komΓ³rki z Ε›rodkΓ³w wΕ‚asnych.

ANEKS - UMOWA ZMIENIAJΔ„CA UMOWĘ DEWELOPERSKΔ„

-prawo do wyΕ‚Δ…cznego korzystania
-55% kwoty za mieszkanie juz zaplacone we wkladzie wlasnym i transzach z banku
-Nowy harmonogram pΕ‚atnoΕ›ci, numerowany od poczΔ…tku za pozostaΕ‚e transze z adnotacjΔ… ΕΌe zastΔ™puje numery harmonogramu pozostaΕ‚e do spΕ‚aty
-PierwszΔ… nowΔ… transzΔ… jest 55% kosztΓ³w parkingu i komΓ³rki, pozostaΕ‚e transze to to co byΕ‚o na umowie deweloperskiej z dodanymi poporcjonalnie kosztami parkingu i komΓ³rki
-WkΕ‚ad wΕ‚asny + parking i komΓ³rka <200k

PotrzebujΔ™ odpowiedzi, czy taka konstrukcja bΔ™dzie ok dla zachowanian dopΕ‚at oraz dla banku (PKO SA)
Zapytanie do banku oczywiście poszło ale odpowiedzi przez wiele dni nie widać. Niby wszystko wygląda dla mnie ok ale to dla mnie patrząc na stronę ministerstwa... ale musze miec pewnosc.
Za pomoc z miΕ‚Δ… chΔ™ciΔ… odwdziΔ™czΔ™ siΔ™ Ε›wiadczeniem alkoholowym lub pieniΔ™ΕΌnym.
  • 10
  • Odpowiedz
@krzy-chu-y: Jeżeli ze wszystkim w sumie mieścisz się w granicy maksymalnego wkładu własnego to wszystko jest w porządku. Nie wiem jak tam wygląda sprawa w banku i co tam będą chcieli przeliczać jeszcze raz i aneksować, ale z punktu widzenia programu nie ma przeciwwskazań aby dokupić miejsce parkingowe czy komórkę. Jeśliby nie były na jednej księdze wieczystej i na odrębnej umowie, kupione za gotówkę to nawet nie miałyby nic wspólnego
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: dziΔ™ki za opiniΔ™. Ja tez mam takie zdanie ale eksperci sami nie wiedza pytalem juz kilka osob. parking ok ale komΓ³rka to tajemnica podobno to inny rodzaj prawa, a bez tej komorki na kawalerce to tragedia bedzie :( i nie ma opci na nabycie tego oddzielnie albo juz po umowie koncowej musi teraz w transzach byc i zaraz przepadnie. dlatego wlasnie pytam @marcpol on sie wypowiadal juz troche
  • Odpowiedz
@krzy-chu-y: To nie jest opinia. Parking i komórka to takie same "pomieszczenia przynależne" - różnią się właśnie tym, że czasami parkingi są na oddzielnych księgach wieczystych czy tam ewentualnie jedna są na zasadach quoad usum a inne nie. Temat był wałkowany już dawno temu i przez wiele miesięcy i wszyscy specjaliści już powinni wiedzieć a jeśli jakiś "specjalista" nie wie to znaczy, że gówno z niego nie specjalista. Zarówno komórkę
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: PΓ³ki potwierdzenia oficjalnego nie ma to dla mnie wciΔ…ΕΌ opinia. Nie podwaΕΌam, doceniam bardzo odpowiedΕΊ i w ten sam sposΓ³b myΕ›lΔ™ (⌐ Ν‘β–  ΝœΚ– Ν‘β– ) Jednak nikt nie udzieliΕ‚ jednoznacznej odpowiedzi wΕ‚aΕ›nie z tych "ekspertΓ³w" co najwyΕΌej spotkaΕ‚em wpisy mΓ³wiΔ…ce ΕΌe nie wiadomo albo nie moΕΌna (β•―οΈ΅β•°,) a myΕ›lΔ™ ΕΌe rozumiesz, ΕΌe wizja popeΕ‚nienia takiego bΕ‚Δ™du i stracenia jedynej "pomocy"
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: "Deweloper zobowiązuje się wobec Nabywcy do dokonania podziału do korzystania (quoad usum) Nieruchomości Wspólnej, w ten sposób, że Nabywcy przysługiwać będzie prawo do wyłącznego korzystania z ogródków wraz z tarasami przylegających do Lokalu oraz z Naziemnego Miejsca Postojowego i Komórki Lokatorskiej w Garażu, na co Nabywca wyraża zgodę"

to zapis z aneksu i tutaj wydaje siΔ™ jakby pasowaΕ‚o to do interpretacji:

β€œKredytobiorca ma takze prawo do nabycia czesci nieruchomosci
  • Odpowiedz
PΓ³ki potwierdzenia oficjalnego nie ma to dla mnie wciΔ…ΕΌ opinia.


@krzy-chu-y: Oficjalne potwierdzenie bΔ™dziesz miaΕ‚ jak napiszesz pismo do BGK i zapytasz Β―\(ツ)/Β― No ale w zacytowanym przez ciebie tekΕ›cie masz jasno napisane, wiΔ™c o co jeszcze pytasz ? W ogΓ³le, pytasz na wypoku randomΓ³w z internetu i jak ci ktΓ³ryΕ› odpowie to mΓ³wisz, ΕΌe to tylko jego opinia i czekasz na randoma premium (✌ ゚ βˆ€ ゚)
  • Odpowiedz
@krzy-chu-y: Dokupienie komΓ³rki lokatorskiej po uzyskaniu kredytu w programie Bezpieczny kredyt 2% w sytuacji, gdy ta komΓ³rka stanowi pomieszczenie przynaleΕΌne do lokalu mieszkalnego zwiΔ…zane jest z kilkoma aspektami.

Pierwszy z nich to zasady programu podane w ustawie o rodzinnym kredycie mieszkaniowym i bezpiecznym kredycie 2%. Ustawa nie porusza takiego przypadku i jednoczeΕ›nie nie znajduje siΔ™ on w zamkniΔ™tym katalogu zdarzeΕ„ skutkujΔ…cych utartΔ… prawa do dalszych dopΕ‚at.

Drugi ewentualny zarzut przestΔ™pstwa
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: Hej! dziΔ™ki wielkie za odpowiedΕΊ. parking i komΓ³rka na zasadzie prawa do uzytkowania, nie jako przynaleΕΌne na szczescie

Mam w koncu potwierdzenie oficjalne z MRiT że coś takiego zrobić można

Zostaje 3 punkt.. :( niestety wlasnie obawiam sie jak to bedzie, rozmawialem z jedna osoba ktΓ³rej nie pozwolili na cos takiego pare miesiecy temu. Ale podejrzewam ze bedzie trzeba podpisac aneks i potem walczyc z bankiem.
  • Odpowiedz