Wpis z mikrobloga

via Android
  • 76
@haabero
Nic mnie nie piecze xd Sam nawet nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem coś innego poza paliwem na stacji (może hot-dog/kawa w trasie), ale śmieszy mnie zawsze jak ludzie popełniają wpisy o narodzie alkoholików, jakby tylko w tym kraju ludzie pili alkohol.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@enten Zgadzam się.
Bardziej mnie śmieszą wpisy jak to ludzie lubią srać do własnego gniazda i wypisują wpisy o narodzie alkoholików i ogólnie potrafią się pokłócić o taki temat. A alkoholików znajdzie wszędzie.

Mnie to bardziej interesuję, czy rząd mógłby w końcu rządzić tak żeby koszty życia spadały, a nie rosły XD

Ale ogólnie moim zdaniem alkohol jest zakorzeniony w kulturze, prohibicję się nie sprawdziły i tak są monopolowe 24/h, więc jak
  • Odpowiedz
jakby tylko w tym kraju ludzie pili alkohol.


@skander: a co mnie obchodzą inne narody. Niech inne panstwa sie tym zajmują

- Polska zajęła drugie miejsce w Europie pod względem współczynnika umieralności, który wynosi aż 10,1 zgonów na 100 tysięcy mieszkańców
- 8% polaków pije codziennie alkohol
- Co trzecia mała butelka alkoholu, tzw. małpka, kupowana jest w Polsce przed południem. To oznacza, że w godzinach porannych sprzedaje się w naszym
  • Odpowiedz
ale śmieszy mnie zawsze jak ludzie popełniają wpisy o narodzie alkoholików, jakby tylko w tym kraju ludzie pili alkohol.


@skander: co mnie obchodzi że w innych krajach też są alkoholicy? Co to w ogóle za argument? W piździe to mam, mogą sobie we Francji ruchać psa jak sra, co to ma do rzeczy?

Ja chce się bezpiecznie czuć na polskich drogach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Morf
Ja też chcę.
Ale wydaję mi się, że wypowiedź ministra, że będzie przekonywać rząd żeby zakazać sprzedawać alkohol na stacjach może nie rozwiązać tego problemu.

Nie znam też kraju i metody, który poradziłby sobie skutecznie z alkoholizmem. Jeśli taka metoda będzie to jak najbardziej poprę.

Jak pisałem wyżej, to jest żartobliwy wpis o pojawianiu się wielu wpisów, że to naród alkoholików. Mnie to bardziej interesuję czy rząd może działać tak, żeby
  • Odpowiedz
@skander: Włoch popijający wino jedzac makaron? Po prostu kuchnia śródziemnomorska, taka kultura.

Polak popijający piwo jedząc kotlet schabowy? Patologia, naród alkoholików.
  • Odpowiedz
@Morf: jak chcesz się czuć bezpiecznie na drodze to może zacznij działać żeby je budowali z głową, a nie przejście niestrzeżone przez dwa pasy w jedną stronę z ograniczeniem do 70 czy krajowa przez wiochę o szerokości pasa 2 m gdzie jadą same tiry, bez pobocza nie wspominając już o chodniku (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@skander: Funfact jest taki, że w Polsce marskość alkoholowa jest dopiero 3 przyczyną przeszczepów wątroby, a we Włoszech i Francji pierwszym. Śródziemnomorski model picia jest bardziej szkodliwy dla wątroby, bo piją codziennie małe ilości, a nie jak my - w weekend na umór. Plus wódka jest mniej obciążająca od wina, gdzie poza alkoholem jest mnóstwo alkaloidów.
  • Odpowiedz
@skander Istnieje jeszcze coś takiego jak "kultura picia"
Włoch czy Francuz nie upija się winem do nieprzytomności przy każdej możliwej okazji i potrafią siedzieć przy kieliszku wina całą noc. Nie chcesz mi chyba powiedzieć że podczas zbliżającej się majówki takie same obrazki będziemy obserwować w Polskich ogrodach przy rozpalonych grillach
  • Odpowiedz
@skander: Wyjdź o północy na ulicę w której się imprezuje w sobotę w dużym polskim mieście. Potem wyjdź o północy na ulicę w której się imprezuje w sobotę w dużym włoskim/hiszpańskim mieście. Zrozumiesz.
  • Odpowiedz