Wpis z mikrobloga

@kuite22: załóż sobie konto oszczędnościowe to lepiej na tym wyjdziesz. Np. w Mbanku była możliwość założenia w styczniu rachunku oszczednościowego na 7 % w skali roku. W każdej chwili jak chciałeś zrezygnować z rachunku oszczędnosciowego to mogłeś wypłacić bez strat w przeciwieństwie do lokaty. Teraz była opcja lecz na 5%.
  • Odpowiedz
@xsmuu: Bardziej chodziło mi o zgarnianie jakiegoś śmiesznego procenta za ulokowanie wolnych środków, które będę mógł ruszyć w przypadku jakiejś okazji bo regularnie co miesiąc odkładam pewną kwotę z czego połowę lokuje w akcje a połowę trzymam w gotówce jednak chciałbym mieć zawsze możliwość wyciągnięcia tego (czarna godzina) lub okazja inwestycyjna.
Raczej nie będę skłonny na lokatę bo nie ufam zbytnio bankom.
  • Odpowiedz
@frustrat-szczery: tylko, że to nie lokata, którą musisz trzymać. To działa na tej samej zasadzie co na XTB ale z lepszym procentem - rachunek oszczędnościowy - warto poczytać jeżeli Cię to interesuje.

Według mnie XTB dodało oprocentowanie z powodu psychologicznych - co jest nie korzystne dla inwestora - moje zdanie.

Do przykładu: jak masz np. 1000 zł wolnych środków na XTB, to jak spadnie jakaś cena akcji o 3% to zapala
  • Odpowiedz
@xsmuu: Owszem zgodzę się z Tobą, jednak jeżeli masz z góry założony plan i się go trzymasz to raczej takie rzeczy się nie wydarzą.
Ja chce zebrać określoną ilość akcji "cdr" więc taki spadek i posiadanie wolnych środków na platformie, które dodatkowo generują jakiś niewielki zysk to w moim przypadku coś dobrego.
Będę musiał zagłębić się w temat ile tam procent płacą na tym XTB.
  • Odpowiedz
@frustrat-szczery to nie taki śmieszny procent, to większy procent niż mają spółki niektóre wypłacające dywidendę, jak masz wpłacone 100 k USD to 2.5 procent USD w skali roku jest bardzo spoko gdy czekasz na jakąś inwestycję , więcej niż jakakolwiek lokata
  • Odpowiedz