Wpis z mikrobloga

Na ulicach spokój, coraz mniej przypadków agresji w nocy, a Lewica Razem wjeżdża na białym koniu reaktywujacym meliny. Gratulacje xD.
#sejm
  • 22
  • Odpowiedz
@Dawul: i bardzo dobrze, patusy wypad na meliny a nie #!$%@?ć butelki w trawniki dookoła sklepów, przystanków i stacji paliw. HATFU
  • Odpowiedz
@Dawul: nie, stary, na wykopie pewnie tylko Ty wiesz czym jest melina, albowiem jest to taka tajemna wiedza, z której trzeba się doktoryzować xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Tamerlan: tak na pewno, dlatego że z 15 miast na krzyż wprowadziło prohibicję w innych miastach jest bezpiecznie Ty się zastanów xD
  • Odpowiedz
@Dawul: z takich że kiedyś spędziłem trochę czasu w miejscach gdzie jest ograniczona sprzedaż alkoholu i tam problemów, które teraz są w polce, czyli #!$%@? bukiety butelek w publicznych miejscach - nie było, bo #!$%@? alkusy szły po butle na mete i #!$%@? z nimi na swoje meliny. Pozdrawiam cieplutko pana omnibusa alkusa.
  • Odpowiedz
  • 0
@murdoc:

takich że kiedyś spędziłem trochę czasu w miejscach gdzie jest ograniczona sprzedaż alkoholu i tam problemów, które teraz są w polce, czyli #!$%@? bukiety butelek w publicznych miejscach


To może przyjedź wreszcie do Polski, bo Polska to ladny czysty kraj w którym nie ma takich problemów.

było, bo #!$%@? alkusy szły po butle na mete i #!$%@? z nimi na swoje meliny.


A co to za problem iść na melinę
  • Odpowiedz
  • 0
@Tamerlan: ale powiedz mi w jaki sposób te 15 miast na krzyż ma wpływ na inne miasta w których też jest mniej burd? Po prostu sporą część patoli wyjechała zagranice w 2004 r. i zmiany kulturowe sprawiły że coraz osób pije mniej alkoholu albo wcale nie pije. Te zakazy to zwykły kretynizm.
  • Odpowiedz
Te zakazy to zwykły kretynizm.


@Dawul: https://radioolsztyn.pl/co-daje-nocna-prohibicja-w-olsztynie/01688978

Według dyrektora Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie Błażeja Gawrońskiego, po wprowadzeniu tej uchwały nastąpił spadek nawet o 47 proc. ilości zgłaszanych zakłóceń spokoju i porządku publicznego. Jak dodał, gwałtownie spadła też liczba osób, które trafiają w nocy do izby wytrzeźwień.


Rzeczywistości nie zakrzyczysz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tamerlan:

Według dyrektora Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie Błażeja Gawrońskiego, po wprowadzeniu tej uchwały nastąpił spadek nawet o 47 proc. ilości zgłaszanych zakłóceń spokoju i porządku publicznego.


Nieźle dane których podstawą jest jakiś dyrektor xD. Żeby być sprawiedliwym trzeba byłoby wziąć dane policyjne i je porównać jak to wygląda w miastach z prohibicja i bez i w całej Polsce, a nie cytować zdanie dyrektora xD
  • Odpowiedz
@Dawul: w tym samym artykule masz o stanowisku Policji:

Przeprowadziliśmy ankietowe badanie dotyczące skuteczności tego rozwiązania. Pytaliśmy nie tylko samorządowców, ale także policję, jakie zmiany zaobserwowano po wprowadzeniu zakazu” – powiedziała dyrektor. „Okazało się, że wyraźnie zauważalny był spadek przestępczości, zwłaszcza jeśli chodzi o chuligańskie wybryki


Hard denial, nieźle masz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tamerlan: jeszcze raz, bo nie dotarło. Tu nie chodzi o jakąś ankietke, tylko statystyki policyjne z całej Polski, dzieki czemu można byłoby porównać czy są to zmiany związane z zakazem czy zmiany związane ze zmianą mentalności
  • Odpowiedz
@Dawul: obraziłeś się mocno na rzeczywistość. Spoko ( ͡º ͜ʖ͡º)

To ja też spróbuję, tak by dotarło: wyniki badań i statystyki nie zmienią się od twoich komentarzy.

Nie masz żadnych źródeł na pokrycie swoich twierdzeń, a bez żadnej podstawy atakujesz wyniki prezentowane przez organy samorządowe zajmujące się problemami uzależnień, a nawet Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Oni na pewno nie wiedzą co robią i zrobili "głupią ankietkę"
  • Odpowiedz
@Dawul: Badania naukowe pewnie też kłamią?

e study the ban that was in effect from 2010 to 2017 in the German state Baden-Württemberg. The results show that that the policy reduced both late-night simple assault and aggravated assault, but had no significant effect on late-night rape or robbery.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0144818819300699


https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36176056/

I nie zrozum mnie źle: nie jestem za prohibicją całkowitą, banem alkoholu, ale te zakazy służą wszystkim. Przecież jeśli chcesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Tamerlan: bo żeby porównać sensowność tego zakazu należałoby wziąć dane policji z całego kraju, a nie z ankietki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dawul: słuchaj, możesz się gniewać na fakty i badania, ale ich nie zmienisz. Ja bym chciał żeby państwo prowadziło jakąkolwiek sensowną politykę w stosunku do substancji psychoaktywnych i te zmiany są akurat dobrym krokiem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tamerlan: na szczęście w naszym społeczeństwie zachodzą same, pozytywne zmiany w zakresie alkoholu, coraz mniej ludzi pije i niech państwo się raczej trzyma od tego z daleka.
  • Odpowiedz