Wpis z mikrobloga

Firma zajmująca się na #allegro sprzedażą głównie części do laptopów (ok. 100 ofert) wystawiła na aukcję bez ceny minimalnej #laptop którego wylicytowałem. Wczoraj zapłaciłem za przedmiot a dziś na skrzyce widzę takie oświadczenie:

"Wczoraj stawialiśmy system na laptopie. Laptop wyłączył się i już nie odpalił. Zwracamy go do hurtowni i natychmiast robimy zwrot. Pozdrawiamy"

Według opisu "Produkt jest nowy-powystawowy, pochodzi z dystrybucji zagranicznej firmy Lenovo."
Zakładam że laptop pochodzi ze sprzedaży outletowej, bowiem jest "dwie generacje do tyłu" - w klasycznej sprzedaży u producenta zniknął ok. półtora roku temu. Jednocześnie obowiązuje na niego pełna 3l. gwarancja, a zakup jest dokonywany jako firma, na FV.

Jaki sprzedawca wystawia 10dniową aukcję bez ceny minimalnej i zabiera się do przygotowania laptopa do wysyłki ("instalacja systemu?? na "nowym" laptopie?). W związku z tym mam podejrzenia, że sprzedawcy nie odpowiada wylicytowana cena. Ale aukcja była wystawiona bez ceny minimalnej.
Co byście zrobili na moim miejscu? Chce kupić tego laptopa bo podoba mi się jego specyfikacja.
  • 8
  • Odpowiedz
@puexam: Jeśli wygrałeś licytacje i tym bardziej zapłaciłeś, możesz żądać wydania towaru, zgłosić do uokik, a nawet założyć sprawę sądową.
  • Odpowiedz
@puexam: No to otwórz dyskusję i domagaj się towaru. Jak zwrócą Ci kasę to niestety dużo nie zdziałasz. Możesz ich samodzielnie pozwac do sądu, ale allegro Ci nie pomoze, bo nie ma takich kompetencji (nie jest sądem)
  • Odpowiedz
  • 0
śmieszne te allegro teraz, można wylicytować przedmiot a sprzedający stwierdzi że jednak nie chce sprzedać nie podając powodu, zwracając niepełną kwotę i elo po tygodniu po prostu zwraca resztę kasy jak gdyby nigdy nic
Nic tylko wystawiać fejkowe licytacje może się uda sprzedać drożej jak nie to nic się nie stało ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz