Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że jeśli nie daj boże rosja nas kiedyś zaatakuje, to wojsko pospisuje na wykopie nicki tych, co podburzają przeciw walce za ojczyznę, odcedzi tych z Petersburga, i wezmie tych co zostali jako pierwszych jako mieso armatnie.
To jest indywidualna decyzja kazdego, a przynajmniej powinna byc, czy zostanie walczyc, czy ucieknie. Wolność od ruskiego miru to najlepsza rzecz na świecie
I oczywiscie ktos moglby powiedziec, ze nie warto umierac za deweloperow i Polki, i mialby racje, tylko powinien pamietac, ze co najmniej od pazdziernika zyjemy w demokracji i wszystko co nam sie nie podoba mozna zmienic wspolnymi checiami/manifestami/protestami i glosnym medialnym szumem

#ukraina #rosja #wojna
  • 19
@Towarzysz_Moskvin: nie powinno się różnić niczym, ponieważ istnieją granice wolności i demokracji. Podstawową sprawą jest bezpieczeństwo narodu i Państwa i coś takiego jak jawne działanie na szkodę oraz zdrada własnego Państwa ma być zwalczane bezwzględnie, również w krajach demokratycznych. Demokracja nie oznacza że możesz wszystko - łącznie z występowaniem przeciwko swojemu narodowi i Państwu w postaci jawnej zdrady. Demokracja oznacza, że możesz więcej niż w krajach dyktaturach, masz prawo do swojego
Z Rosją jest taka różnica, że to nie oni są zagrożeni tylko są agresorem.


@Grooveer: do czasu... zanim cowiek maupa komprimitacja cfela ogarnie że chinole dobiorą mu się zaraz do dupy, to będzie już za późno. Pozdrówki błazenman, wiem że to ty
@Grooveer: Czyli nie ma żadnego poza tym jak to propagandowo zapakują ¯\(ツ)/¯
Większość ludzi interesuje bardziej sam fakt wrzucenia ich do maszynki do mięsa jak usprawnienia tego jakimiś gównianymi frazesami.

@robertkk BÓL DUPY! Boli cię dupa! Ból zadka!
Ja p...e mój pies lepiej konstruuje argumenty ()

@greg818181 Podsumowując ten slippery slope masz wolność wypowiedzi jak się z nami, eeee znaczy z "demokratycznymi zasadami i wolnością" zgadzasz .
@robertkk szczerze, tylko czy myślisz, że wcielenie ludzi do wojny ich nie zmieni, a tym bardziej systemu politycznego? Moim zdaniem wzniecenie ogólnoeuropejskiej wojny będzie decydującym krokiem upadku demokracji liberalnej wraz z ideą humanizmu/humanitaryzmu/feminizmu 4 fali. Po takiej wojnie z pewnością powstaną ruchy neonazistowskie/faszystowskie lub skrajnie komunistyczne.
@greg818181 Podsumowując ten slippery slope masz wolność wypowiedzi jak się z nami, eeee znaczy z "demokratycznymi zasadami i wolnością" zgadzasz . ¯\(ツ)/¯ Doskonale opisałeś działanie państwa totalitarnego i jego arbitralności pokazując że wschodnia mentalność jest dość mocna w narodzie.


@Towarzysz_Moskvin: podczas wojny nie ma demokracji w żadnym kraju. Demokracja to czas pokoju, wojna to autorytaryzm w najczystszej postaci w każdym kraju, prawo zmienia się na wojenne, a to już boli. Jest
@greg818181: W jednym i drugim przypadku idziesz na mięsną wkładkę bronić interesów elit cumplu. To jak sobie zracjonalizujesz to twoja sprawa. Wielu Rosjan też wierzy że idą na przemiał za szczytne rzeczy.

Acha w Rosji też możesz iść do mamra jak masz nie takie poglądy na wojnę jak by sobie rządzący życzyli i też z miejsca zostajesz zdrajcą i agentem zachodu. Dość powszechny i sprawdzony mechanizm.

Ja tam specjalnej różnicy nie
@robertkk: a co się w październiku wydarzyło? chyba jakaś rewolucja musiała być którą przespałem, w końcu żaden reżim nie odda władzy bez walki, bo to grozi więzieniem