Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
No to teraz jak ktoś chce kupić mieszkanie powyżej 50-60 metrów w TOP 5, a nie łapie się na program, to może się poczuć jak zwierzę przyciśnięte do ściany, bo trzeba brać kredo na CITO zanim pompka wjedzie, bo wszystko się rozejdzie jak podatnik funduje 2-4k raty miesięcznie.
A potem wjadą REITy, a znając naszych rządzących to wjadą w jak najbardziej patologicznej wersji, także już chyba nigdy się nie uzdrowi, może przynajmniej od funduszu się lepiej będzie ludziom wynajmowało niż o Janusha.

TU DE MUN
  • 14
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: ja nie kumam tej wiary że fundusz wszystko wykupi. Ale co wykupi? Januszy wywłaszczy? Ktoś powie, że kupi od dewelopera cały blok... Czyli deweloper sprzeda mu cały blok 20% taniej niż by popchnął klientowi detalicznemu mimo, że podobno wszystko schodzi na etapie dziury w ziemi? Nie wiem jaki miałby w tym interes. To nie produkcja śrubek, nie wiem jakie korzyści skali można tu uzyskać przy takim modelu. No i ostatni
  • Odpowiedz
Czyli deweloper sprzeda mu cały blok 20% taniej niż by popchnął klientowi detalicznemu mimo, że podobno wszystko schodzi na etapie dziury w ziemi?


@Sabarolus: Odpada koszt pana w garniturze, który sprzedaje te mieszkania pojedynczo, no i najczęściej fundusz finansuje deweloperowi budowę i nie musi się kredytować, więc wychodzi na zero, a nie trzeba się #!$%@?ć ze sprzedażą pojedyńczych lokali tylko hurtem idzie i cały blok #!$%@?.
  • Odpowiedz
. Czyli deweloper sprzeda mu cały blok 20% taniej niż by popchnął klientowi detalicznemu mimo, że podobno wszystko schodzi na etapie dziury w ziemi? Nie wiem jaki miałby w tym interes.


@Sabarolus: tak bo sprzedaż do klienta detalicznego wygląda inaczej chociażby musisz mieć biuro i jakieś 2 grażynki które będą tam siedzieć przez cały okres inwestycji i ogarniać klientów których przychodzi mnóstwo i pytają o wszystko tak samo reklama w internecie
  • Odpowiedz
tak bo sprzedaż do klienta detalicznego wygląda inaczej chociażby musisz mieć biuro i jakieś 2 grażynki które będą tam siedzieć przez cały okres inwestycji i ogarniać klientów których przychodzi mnóstwo i pytają o wszystko tak samo reklama w internecie która kosztuje oferty na otodom które kosztują i potencjalne kredytowanie inwestycji które też kosztuje. A tak jak sprzedajesz dużemu podmiotowi to się tym wszystkim nie przejmujesz bo większość kasy pewnie wystawia jeszcze przed
  • Odpowiedz