Wpis z mikrobloga

#motocykle

Protip dla rozglądających się za kaskami/ciuchami/odzieżą.

Ten sam kask w dużej polskiej sieciówce motocyklowej kosztuje 1000 zł więcej niż w dużej niemieckiej sieciówce motocyklowej.

Lepiej kupić lepszej jakości ciuchy i poczekać 2 dni na wysyłkę niż potem pluć sobie w brode.

Oczywiście nie namawiam do kupowania w ciemno - przymierzyć zawsze trzeba.

Może i zarobki mamy mniejsze za to wszystko związane z motorkami droższe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wiktorbo - #motocykle 

Protip dla rozglądających się za kaskami/ciuchami/odzieżą.

T...

źródło: IMG_8672

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@wiktorbo: sorry, pokręciło mi się z NXR na starą homologacje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sam kupowałem dla dziewczyny kask RPHA70 w XL Moto. Jedyna różnica, że przyszedł w ich kartonie zamiast HJC. Ale miał pełne wyposażenie, pinlock i też był prawie tysiaka taniej. No ale wchodził nowy model.
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: no zgadzam się - ale taki Louis to sieciówka w Niemczech i możesz u nich stacjonarnie za to samo kupić.

Mi też stary model nie robi (ten mój NXR to już wychodzące malowanie) ale często nowości też są taniej.

Kupowałem 2 sezony temu Arai Quantic - nowość wtedy ECE 22.06. Kupiłem z championhelmets (Holandia) za chyba 2300 zł. W Polsce kosztował wtedy ponad 4000 zł ¯\(ツ)/¯

Moja teoria jest taka,
  • Odpowiedz
normalne, że w sklepie stacjonarnym jest drożej.


@fotograf_warszawiak: To jednak zależy. Ja mam jednego sprzedawcę w jednym sklepie od lat... Kupiłem pierwszy dwuczęściowy z dużym upustem, rękawice, kask, buty. Potem znów rękawice i znów kask - i nie dość, że wyrównał cenę do takiej internetowej to gratis dorzucił ciemny wizjer z pinlockiem ¯\(ツ)/¯
edit: A i kasku w malowaniu jakie chciałem nie mieli na stanie to ściągali specjalnie dla mnie z
  • Odpowiedz
@Jofiel: też mam znajomego sprzedawce. Spokojnie przebija ceny w polskich sklepach internetowych, ale nie zawsze w Niemieckich/Holenderskich. Tak jak @wiktorbo napisał - każdy musi po drodze zarobić. Wiadomo, że utrzymanie w Polsce sklepu stacjonarnego wiąże się ze sporymi kosztami, które finalnie musi ponieść klient. No ale w sklepie można skorzystać z doradztwa, przymierzyć różne modele itd.

@wiktorbo byłem w takim Louisie w DE ;)
  • Odpowiedz
@wiktorbo: no nie wiem, bez szczególnego przykładania się do szukania na allegro widzę dostępne w cenie poniżej 2k w moim popularnym rozmiarze (M). Tak, drożej niż 1800zł, ale ta cena wydaje się być szególnie niska, jakieś kupony czy coś? Pokaż link do oferty.
  • Odpowiedz
@wiktorbo: mam taki sam - wizualnie mi się średnio podobał, ale dokupiłem sobie akcesoryjny spoiler z Aliexpress i teraz jest petarda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie ma żadnych kuponów, normalna cena dla każdego.


@wiktorbo: tia, "normalna cena" = przecena #!$%@? malowań w tych rozmiarach co jeszcze zostały gdzieś na dnie magazynu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) no dziwne że taniej od regularnej sprzedaży gdziekolwiek - nawet na tym samym fc-moto
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/pl_PL/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-NXR-2-Helmet/SubProducts/Shoei-NXR-2-Helmet-0043
  • Odpowiedz