Wpis z mikrobloga

Nie licząc 40k mieszkań na wynajem na OLX jest dodatkowo ponad 9k pokoi do wynajęcia.
Kurde trochę teraz żałuję, że nie liczę też pokoi to byśmy wiedzieli jak się to ma do okresu pandemii.
Ale podejrzewam, że na rynku pokoi to może być jeszcze gorzej niż przy wynajmie całych mieszkań.
Ciekawe jakie wzięcie mają teraz te wszystkie gotówce inwestycyjne.

Macie może jakieś info jak to teraz wygląda, jakieś porównania?

#nieruchomosci
pastibox - Nie licząc 40k mieszkań na wynajem na OLX jest dodatkowo ponad 9k pokoi do...

źródło: temp_file6094890023827964322

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@emasele nie wiem jak ostatnio ale swojego czasu , modne były tzw gotówce inwestycyjne. Mieszkania przerabiane na minikoawalerki, lub dzielone na pokoje (5 pokoi na 50 metrach). Przecież to będzie zaraz o ile już nie jest towar niepożądany.
  • Odpowiedz
@pastibox: generalnie szkoda że nie zacząłeś tych statystyk zbierać wcześniej, zaczynają się w 2020 jak lockdowny wjeżdżały na pełnej i to wtedy większość wykresów wynajmu ma ATH (poza Łodzią 💀), ciekawe jak wyglądało to wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@acpiorundc pewnie by się część dało, bo tak zostały zrobione początkowe dane otodom. Na OLX miałem chyba liczone trochę wcześniej ale ciałem to aby mieć synchronizacje z otodom. Trochę za dużo zabawy aby pozbierać to ręcznie teraz.
  • Odpowiedz
pewnie by się część dało, bo tak zostały zrobione początkowe dane otodom. Na OLX miałem chyba liczone trochę wcześniej ale ciałem to aby mieć synchronizacje z otodom. Trochę za dużo zabawy aby pozbierać to ręcznie teraz.


@pastibox: wiem, ale community z wykopka mogłoby zebrać. Wrzuć jakiś format csv? + data? to w sumie fajnie by było uzupełnić. Za 2019 jaki byś chciał?
  • Odpowiedz
  • 0
@acpiorundc trzeba by to sprawdzić jakby to wyglądało no i trzeba by to samo zrobić dla OLX aby wykresy były zsynchronizowane.
Ja zaimplementowanym przy pobieraniu uzupełnianie dziur, więc nie muszę mieć danych na każdy dzień (brakujące dni się uzupełnią wartością poprzednią)
  • Odpowiedz
trzeba by to sprawdzić jakby to wyglądało no i trzeba by to samo zrobić dla OLX aby wykresy były zsynchronizowane.

Ja zaimplementowanym przy pobieraniu uzupełnianie dziur, więc nie muszę mieć danych na każdy dzień (brakujące dni się uzupełnią wartością poprzednią)


@pastibox: a jaki format daty? Czy mógłbyś sprawdzić? To np. dla Warszawy mógłbym wyklikać od 2019 ( bo wtedy szata graficzna się zmieniła ) ale chyba też cennik bo automatycznie jest
  • Odpowiedz