Wpis z mikrobloga

@Ka4az: ceny są wysokie, ale wynika to z wielu powodów. Ceny energii, czynsz, wysokość pensji, ceny produktów. Ceny pizzy mrożonej w marketach też odleciały. Ceny gotowych zestawów obiadowych w marketach też 100% w górę. Dodaj do tego spłacanie kredytów z pandemii. To wszystko ma wpływ. Jakoś w kebabach też masz 100% drożej.
I za granicą to bywa różnie. W Pompejach knajpa przy parkingu to ceny są kosmiczne. Podobny kosmos widziałem
  • Odpowiedz
  • 3
@Rasteris

@babagosz: jak odliczysz prowizję apki, koszt dostawy, prowizje banku za płacenie kartą to dostają pewnie 20 zł za to. Przecież to nie przyjdzie samo, ktoś musi zawieźć. Pyszne, Uber, Globo rżną knajpy na całego. Kurier, nawet hindus nie będzie pracował za darmo.


Tak, tak. A jak wejdziesz na ich FB czy stronkę to ceny przy zamawianiu bezpośrednio takie same xD
  • Odpowiedz
@babagosz: Przecież zrobienie sobie samemu burrito jest proste i wydasz też może 50 zł ale w tej cenie będziesz miał 5 burrito a nie jedno
  • Odpowiedz
@babagosz: ceny gastro #!$%@?ło, dwie pizze - stówa, dwa obiady w ikea 90 zł xD
2 burgery, frytki, bataty i 2x cola w puszce 130 zł

No to nie jest śmieszne, jako student żywiłem się częściej na mieście niż teraz, po prostu punkt bólu został przekroczony i ograniczam.
Teraz mi się bardziej opłaca zamówić catering "dietetyczny" i do pracy nawet chińczyka nie zamawiam, bo u niego też porcje zmalały i
  • Odpowiedz
@babagosz: Co chcesz, przecież on nie może zarobić 10 czy 20 złotych na jednym buritto! Wszystko jest drogie i wszyscy zarabiają dużo, on też chce! Nie będzie robił za pół darmo! On chce 45 złotych na jednym buritto co najmniej!
  • Odpowiedz
@babagosz: JA ostatnio w kebabowni poprosiłem o nie doliczanie mi do rachunku torebki-zrywki za 50 groszy. I wyjąłem własną torbę. A właścicielka do mnie : To jak ja mam to teraz nabić? Wiec odpowiedziałem : normalnie, bez reklamówki za 50 groszy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@babagosz: Uber po "normalnych" cenach tylko w ostateczności ale jak masz konto i z pół roku nie zamawiasz to jakiś ich algorytm zaczyna próbować Cię zaktywizować promocjami. Kuponami w stylu -10zł to nie ma co sobie dupy zawracać ale jak mi ostatnio dali -40% (max 30zł) na 5 zamówień i dodatkowo aktywowałem sobie free triala tego uber one, żeby nie płacić opłaty od opłaty to przez tydzień żyłem jak król
  • Odpowiedz
@r333m4k444: prowizja za kartę jest ileś + procent. Masz minimalną kwotę prowizji. Uber i inni pewnie też podobny mechanizm, myślisz, że im opłaca się wozić potrawę za 10 zł przy 20% prowizji?
  • Odpowiedz