Wpis z mikrobloga

#ukraina #izrael #iran #rosja #usa

Co się porobiło z tymi stanami zjednoczonymi, kiedyś jak ktoś fikał to cyk atomówka, cyk napalm. A teraz? Teraz tylko "proszem nie atakujcie rosji bo sie rosji zdenerwuje" "proszem nie atakujcie iranu bo się iran zdenerwuje"

Ehh, jesteśmy zgubieni
  • 15
  • Odpowiedz
@cirspmtugp: niestety, każdy na świecie to widzi, że USA słabe. Amerykanie tez to widza stąd popularność Trumpa.
Może rzeczywiście trzeba kogoś z jajami tam, tyle, że to się może skończyć wojna światowa, a Polski położenie w tej sytuacji jest słabe.
  • Odpowiedz
@matti-nn: no tak, bo USA za Trumpa to takie silne było i Iran się go bał ( ͡º ͜ʖ͡º)

20 czerwca 2019 roku amerykański wojskowy dron został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad cieśniną Ormuz.


Według Teheranu maszyna została zestrzelona w położonej nad Zatoką Perską prowincji Hormozgan na południu kraju. Jak podkreśliła irańska Gwardia Rewolucyjna, miał to być "jasny komunikat" dla wroga
  • Odpowiedz
Amerykanie tez to widza stąd popularność Trumpa.


@matti-nn: Amerykanie sprzeciwiają się słabości USA, wiec głosują na partię, która blokuje pomoc dla Ukrainy, a jej kandydat na prezydenta mówi, że jak przejmie władzę to zmusi Ukrainę do pokoju na ruskich warunkach pozwalając na ich wzmocnienie.

Ciekawa logika.
  • Odpowiedz
@matti-nn: jak Iran się kogoś kiedyś bał to tego pana. I patrząc z perspektywy czasu jastrzębie miały rację. Trzeba było zaraz po Iraku zająć się Iranem, to by nie było takiego burdelu na Bliskim Wschodzie, ponieważ Iran finansuje większość bojówek w różnych krajach (Jemen,Syria,Irak itd.)
Hieronim_Berelek - @matti-nn: jak Iran się kogoś kiedyś bał to tego pana. I patrząc z...

źródło: 1024px-Rumsfeld1

Pobierz
  • Odpowiedz
@cirspmtugp: Bo gadać o atomówce czy napalmie to można wobec kogoś kto nie odda, kozojebcy czy wietnamcy były łatwym przeciwnikiem, który nie mógł oddać. Rosja to już zupełnie inna liga i Amerykanie o tym wiedzą, stąd takie zachowanie.
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf: wiesz, dla Amerykanów Ukraina nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Choc zgadzam się, że Stany mogą tu dużo stracić wizerunkowo.
A co zrobi Trump tego chyba nikt nie wie.
  • Odpowiedz
proszem nie atakujcie iranu


@cirspmtugp: atak na Iran podniesie ceny ropy, co wzmocni Rosję. Mam nadzieję że pomogłem w tej łamigłówce dla średnio rozgarniętego człowieka.
  • Odpowiedz
@cirspmtugp: podczas wojny koreańskiej też były w myślach plany użycia bomby atomowej, gdyby północni odparli Amerykanów i całkowicie przejęli Koreę - ogólnie te wojnę Amerykanie postrzegali przez pewien czas jako totalną klapę i wiele szeregowych ludzi było zdania, że po co nasi chłopcy mogą ginąć jak można zrzucić tam kilka atomówek i po sprawie.

Potem podczas kryzysu kubańskiego obie strony konfliktu miały w planach użyć tej broni w przypadku klęski. Ale
  • Odpowiedz