Wpis z mikrobloga

Hej,

Chciałbym zakupić 'działkę rekreacyjną' (NIE ROD, tylko z pełną własnością), ale będę potrzebował kredytu hipotecznego na to.
Czy ktoś wie jak to działa? Ile wkładu trzeba mieć? Które banki oferują taki kredyt?

Kontaktowałem się z PKO BP i o ile infolinia mówiła że to na takich samych zasadach, to już inny pracownik mówił że trzeba mieć 40% wkładu. Jestem troche zmieszany.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kiciochpyta #dzialki #dzialkirekreacyjne
  • 6
  • Odpowiedz
@Krzyszy: w zależności od banku. Jak chcesz to przygotuje Ci zestawienie ile wkładu potrzeba do różnych banków. Przy takim zakupie to moim zdaniem są inne rzeczy ważne bo jeśli panujesz budowę domu to najlepiej wybrać bank gdzie potem nie ma problemu z budową domu lub bank gdzie nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę jeśli trzeba będzie zrobić w innym banku budowę domu.
  • Odpowiedz
  • 0
@kozerus:

Hej, chce działkę już z domkiem, nie będę bawił się w budowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Właśnie działki które mnie interesują są opisane jako 'budowlane' bądź 'rekreacyjne'.

Jeśli to nie problem, to prosiłbym gdzie ile % wkładu.
  • Odpowiedz
@Krzyszy: dobra nie doczytałem, że chcesz kupić działkę rekreacyjną:
W przypadku PKOBP to tak wymagają 40% wkładu własnego,
millennium podobnie 40% wkładu własnego ale musi być z domkiem,
BOŚ Bank 40% wkładu własnego.

w innych bankach tego nie zrobisz.
  • Odpowiedz
Hej, chce działkę już z domkiem, nie będę bawił się w budowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krzyszy: Podejście banków do takich nieruchomości jest różne, większość będzie wymagała, aby dom miał cechy domu całorocznego, czyli wszystkie instalacje, w tym ogrzewanie centralne.
  • Odpowiedz