Wpis z mikrobloga

#programowanie wiecie jaka jest przyszlosc internetu? Fuzja swiata #ai i #reklama internetowa doprowadzi do "reklam" składających się z kilkuset gigabajtów #javascript zawierających (ważoną) sieć neuronową zaprojektowaną do generowania unikalnych reklam wideo dla każdego użytkownika - generowanych na komputerze użytkownika na jego koszt, aby zapewnić, że obrazy są unikalne i omijają blokery reklam oparte na sztucznej inteligencji. Zapiszcie ten post i przeczytajcie go za 10 lat.

"Spam AI" to cała sztuczna inteligencja, kilowaty przysiadające na twoim procesorze i sprawiające, że rozgrzewa sie do czerwonowsci, gdy dupek w biurze zastanawia się, jak przyciągnąć twoją uwagę. #sztucznainteligencja #pesymizm #futuryzm
  • 9
  • Odpowiedz
wiecie jaka jest przyszlosc internetu? (...) Zapiszcie ten post i przeczytajcie go za 10 lat.


@KingaM: Świetnie się składa. Co prawda Grand National właśnie się skończył, ale czy mogłabyś też wywróżyć mi ze 2 wyniki na Royal Ascot w czerwcu?
  • Odpowiedz
@KingaM: Robisz dwa potencjalnie fałszywe założenia:

1) Zakładasz, że nie pojawią się adblockery oparte na sztucznej inteligencji, które będą równie skuteczne w rozpoznawaniu reklam jak ludzie, a nawet lepsze, i będą je usuwać w czasie rzeczywistym. Tego typu projekty już powstają - wystarczy wpisać "AI Ad Blocker" w Google.

2) Zakładasz, że ludzie nadal będą samodzielnie przeszukiwać internet w poszukiwaniu informacji, zamiast korzystać z asystentów AI, choć już teraz obserwujemy początki
  • Odpowiedz
@KingaM:

pokaż mi bloker który omija reklamę wtranskodowana w film


Z popularnych wtyczek których używam: SponsorBlock
Dostępny na zarówno jako dodatek do Firefox'a i Chrome oraz jako integracja w aplikacjach Youtube Revanced (Android) i SmartTubeNext (Android TV)

Tu opis jak to działa:
https://sponsor.ajay.app/about/
  • Odpowiedz
  • 0
@Asgraf: no widze, pomijanie czasu z globalnej bazy xD kek, z logiem wgranym tak nie pójdzie, przeciez nie zrobi blura na danej pozycji na ekranie xD
  • Odpowiedz
@KingaM: Przyznam, że nie jestem w stanie zrozumieć, o co Ci chodzi w powyższym komentarzu. Proponuję zainstalować dla testu SponsorBlock, wejść na dowolny popularny kanał na YouTube i zobaczyć, jak skutecznie usuwa wszystkie segmenty sponsorowane, autopromocje, prośby o łapki itp.

Obecne adblockery, zarówno te klasyczne webowe, jak i "przewijacze" jak SponsorBlock, opierają się na crowd sourcingu, czyli to społeczność tworzy reguły filtrujące reklamy. To sprawia, że nie wytną one reklam na
  • Odpowiedz
@Asgraf też tak myślę. Będzie de facto wojna dwóch narzędzi opartych na ai. Reprezentanta reklamodawcy i proxy odbiorcy.

Reklamy będą przekonywały twój system AI, żeby przepuścił ich treść do Ciebie. Więc droga reklamy do człowieka stanie się dłuższa i trudniejsza.
  • Odpowiedz