Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chcę się upewnić w jednej kwestii. Posiadam samochód, który jest zarejestrowany w wydziale komunikacji w mieście rodzinnym. Obecnie mieszkam w całkowicie innym miejscu oddalonym o kilkaset kilometrów dalej od miasta rodzinnego i chcę tutaj wyrobić trzecią tablicę na bagażnik rowerowy (zależy mi na czasie). Czy nie jest to żaden problem i nie ma znaczenia jaki wydział komunikacji mi to ogarnie/nie wpłynie to na termin wyrobienia trzeciej tablicy?

#wydzialkomunikacji #samochody #rejestacjapojazdu #motoryzacja
  • 5
via Wykop
  • 0
@nastynas: Dzięki za odpowiedź, to jest jakaś myśl, ale obawiam się, że jednak podróż przed majówką z bagażnikiem rowerowym przez prawie 600 kilometrów to trochę ryzyko, że przy jakiejś kontroli ktoś sprawdzi czy w dowód jest wbita trzecia blacha - a obawiam się, że do takich informacji policja ma dostęp. :(

Teraz jeszcze przedzwoniłem do wydziału komunikacji w miejscu gdzie aktualnie mieszkam z pytaniem, czy jest możliwość wyrobienia blach na auto
@nastynas za to

§ 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiające dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy