Wpis z mikrobloga

#pzu #ubezpieczenia #prawo

Może ktoś spotkał się z podobnym tematem.

Skręciłem staw skokowy. Orteza, rehabilitacja etc. dostarczylem wszystkie FV, dokumentację do PZU i dostaję odpowiedź, że wg. Ich lekarza to nie kwalifikuje się na trwały uszczerbek na zdrowiu i nic się nie należy.

Ktoś pisał może odwołania w podobnych sprawach? PZU niestety jest już takim monopolistą i wg nich nikomu i nic już się nie należy.. tylko ubezpieczenie trzeba w terminie opłacać.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tylko handluje ubezpieczeniami, nie zna sie na tym


@Adams_GA: współczuję doświadczeń. Chyba, że nie masz takich doświadczeń a wiedzę czerpiesz z chłopskiego rozumu to nie współczuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Ale widział dziesiątki jak nie setki szkód i co pomagało a co nie :) Zresztą powinien znać OWU produktów które sprzedaje i wiedzieć co jest w zakresie i czy powinni wypłacić.

Jeśli miałeś inne doświadczenia z agentami, to przykro mi bardzo, ale to Ty źle trafiłeś a nie cały rynek tak wygląda :)
  • Odpowiedz
@Adams_GA: dobrze, chodziło mi o to, że nie mamy pojęcia jakie ubezpieczenie konkretnie ma OP.
Jeśli chodzi mu o wypłatę z NNW a lekarz nie uznał skręcenia stawu skokowego za trwały uszczerbek to wypłaty nie dostanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem: tak, ale ta osoba jest tylko "przekaźnikiem" i nie ma szans żeby zajęła stanowisko w tej sprawie

Generalnie to kolejny raz gdzie PZU w moim doświadczeniu jak i moich bliskich/znajomych uznaje że nic się nie należy. Czy to wypadek komunikacyjny, czy sprawa medyczna. Wycenialem ostatnio u nich ubezpieczenie mieszkania ale nawet nie będę teraz brał ich pod uwagę. Za dużo się już takich historii słyszy.
  • Odpowiedz
@maniek000: Nie chodzi o zajęcie stanowiska tylko wyjaśnienie Ci na czym polega polisa, którą masz i co jest w zakresie a co nie, bo wydaje mi się, że sam nie wiesz.
Jak możesz dostać odszkodowanie z ryzyka, za które składki nie opłaciłeś?
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem: to przepraszam, się nie zrozumieliśmy. To akurat wiem. Z definicji ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Natomiast chodzi mi o to że ich lekarz uznał że wg niego to nie kwalifikuje się do trwałego uszczerbku z czym się nie zgadzam.
  • Odpowiedz
@maniek000: trudno odnieść się do tej sytuacji, gdy nie wiemy, jaki zakres ma Twoja polisa. Z tego, co piszesz wynika, że to ubezpieczenie grupowe zawarte w pracy. Takie ubezpieczenia bardzo rzadko obejmują zwrot pieniędzy za sprzęt ortopedyczny, dodatkowo płatne badania czy przeprowadzoną rehabilitację. Dlatego to, że kupiłeś ortezę może nie mieć znaczenia przy określeniu wysokości świadczenia.
Jeśli polisa obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu po wypadku, to zgodnie z warunkami umowy
  • Odpowiedz