Wpis z mikrobloga

#korsir #odyn #yanek
Oglądam od dłuższego czasu naszych bohaterów poszukiwaczy-vanliferów, budowniczych kamperów itp. i zauważyłem, że ich polszczyzna jest na makabrycznie niskim poziomie :
-problem z wypowiedzeniem i właściwą odmianą nazw miejscowości
-koncówki "om" zamiast "ą"
-"na" filmie/odcinku
-problem z rozróżnianiem rodzaju rzeczownika męski/żeński przy słowie pótora/półtorej np. półtorej dnia
-większość z nich ma ograniczone słownictwo, problem ze składną wypowiedzią i właściwym budowaniem zdań. (Tu mistrzem jest Odyniec senior, ale jego syn depcze mu mocno po piętach).
Sam polonistą nie jestem, ale jak ciągle słyszę te same błędy, to zaczynają mnie boleć uszy. W zasadzie czego można wymagać od np. #odyn, któremu jest bez różnicy czy żaba pisze się przez "ż" czy "rz".
Posty i komentarze #yanek na youtube nie zawierają znaków przestankowych.
Jakim cudem oni skończyli podstawówki z takimi brakami wiedzy z zakresu ojczystego języka ?
  • 14
  • Odpowiedz
@janek_kombajnista: Archeolog w szpilkach ma tytuł magistra, sporą wiedze archeo itp., ale ma też problemy z końcówkami "ą". Jej rechot pomijam ;)
Saper ma swój "markot" na dachu swojego Rubicona. Teraz oprócz stajenki ma kontener‐bunkier :) Niestety jego odcinki są mniej ciekawe niż te sprzed roku. On, podobnie jak Olaf, ma zajawkę na przedmioty historyczne. Pozostali nastawieni są na rzeczy materialne ‐ biżuteria i monetki z plaż, jezior i śmierdzącej Tamizy.
  • Odpowiedz
@swinkapl: czego wymagasz od grubasa srającego po krzokach? Ich interesują tylko czyjeś pierścionki i zasięgi. Cały wyjazd był pewnie warunkiem grubasa dla rudego żeby mógł zostać wspólnikiem. Chodziło o podciągnięcie kanału. W mojej ocenie całe złoto zostało kupione jako złom (inwestycja w kruszec, konkęt i sprzedaż wykrywaczy a potem jakiś gratów do tych blaszanych puszek) a tłumaczenie że to szczęście i przypadek jest dla takich samych troglodytów, którzy to oglądają, wierzą
  • Odpowiedz
@IlllI:

przecież to są ludzie ze Śląska czy tam jakiś wsi :D z prostych domów niewyedukowani

Wypraszam sobie. @Odyn może i sypia czasami na Śląsku co nie czyni go Hanysem, większość jego życia kręci się wkoło sosnowca.
Mnie też strasznie irytuje ta jego wstawka "ale coś wonia" - po śląsku poprawnie jest "ale cosik WONIO"! Gdzieś coś na placu usłyszał, ale on jest ignorantem w takich sprawach i nie sprawia mu
  • Odpowiedz
@javelin: tu nie mam na myśli jak kto to brał bo jak ktoś trochę myśli i ma przeciętną spostrzegawczość od razu wiedział, że to pic, pamiętaj, że ogląda go dużo dzieciaków zapatrzonych jak w obrazek ale też i tych większych. Niestety tak dzisiaj są budowane autorytety.... Jest to oszustwo i tyle. Zapomnieli już jak to było z takim jednym sebixem co całą rodzinę zabił na autostradzie? Tutaj też nikt nie brał
  • Odpowiedz
No i później napatrzą się takie dzieciaki i robią to samo, ciekawe czy ci byłoby do śmiechu jakbyś tak stracił całą rodzinę w jednym wypadku. Nie promujmy dziadostwa.
  • Odpowiedz