Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Pierwszy raz w życiu wymieniam łańcuch w rowerze i przyznam że nie przypuszczałem że jest ich aż tyle rodzajów ( ͡° ʖ̯ ͡°) rower to pozyczony wiekowy góral, raczej noname, 3x8 biegi. Na starym łańcuchu znalazłem oznaczenie shimano "IG51" i za cholere nie mogę znaleźć niczego dostępnego w sklepach, wszystko jako HG. Może ktoś kojarzy jak inny będzie pasował? ¯\(ツ)/¯ #rower #rowery #kiciochpyta
Szpergelajacy - Siema Mirki, 

Pierwszy raz w życiu wymieniam łańcuch w rowerze i prz...

źródło: 1000046491

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
wszystko jako HG. Może ktoś kojarzy jak inny będzie pasował?


@Szpergelajacy: Hyperglide, shimanowska opatentowana technologia zębów kasety co do łańcucha to każdy 8sp.
  • Odpowiedz
@Szpergelajacy: Na przykład SHIMANO Alivio CN-HG40 będzie ok tylko dostosuj ilość ogniw tak jak w starym łańcuchu. Jak było długo jeżdżone i napęd zajechany to dodatkowo tak jak przedmówcy proponują do wymiany będzie kaseta oraz zębatka/zębatki w mechanizmie korbowym. Z dużym prawdopodobieństwem może się zdarzyć, że nowy łańcuch nie będzie równo nachodził na wytarte zębatki, na których najczęściej się jeździło i przy mocniejszym nadepnięciu przy podjazdach będzie się ślizgał/przeskakiwał potęgując zniszczenia
  • Odpowiedz
@Szpergelajacy Skrajnie mało ale to też od ramy zależy. Może był wcześniej już zerwany i spinany bez uszkodzonych ogniw. Jeśli skrajne ustawienia przerzutek nie chodziły z oporem i podczas zmian było płynnie wszystko to nie będę się wtrącał. Ja u siebie na 3x8 robię tak, że nowy łańcuch daję na największą zębatkę z przodu i największą z tyłu bez przeplatania przez tylną przerzutkę, następnie go napinam tak by ogniwa się stykały i
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemny_kolor to się wymieni jeszcze kasetę i korbę i będzie git. Czasami warto zainwestować, mój rower na już 12 lat i nadal inwestuję, Acera u mnie trzyma świetnie
  • Odpowiedz