Wpis z mikrobloga

@sepuqqu

widziakem juz w uk juniorow/apprentices, ktorzy wpisywali sobie w linkedin ze sa mentorami w dziedzinie, ktorej sie dopiero uczyli, na pierwszy rzut oka to jest to tak glupie ze az smieszne, jednak podejzewam, ze ci ludzie sa zachecani do pomocy innym studentom (przez swoja szkole lub firma ktora ich szkoli), ktorzy albo dopiero zaczynaja ten sam boot camp i potrzebuja pomocy z podstawami albo sa na podobnej sciezce na data science
@_gabriel: Nie napisales co juz niby umiesz czy w co bys sie chcial pchac ale poszukaj jakiegos MSP nie daleko ciebie. Oni tam biora prawie kazdego co chce sie czegos nauczyc a nie wyglada jak menel z ulicy. Tylko ze to cie bardziej ukierunkuje w strone Infra wiec niz programowania. Na CV dorzuc jakies zaintersowania niszowe nie wiem IoT, moze sieci i po 3-4 wtopach dostaniesz prace. Tylko MSP to sa
  • 0
@Nietak_nietak: @cactooos @motoinzyniere
Mam licencjat z informatyki ukończony w Polsce. Brak doświadczenia w IT. W UK mam expa tylko w magazynach. Pytam, czy mam jakieś szanse. Umiem trochę C# i chciałem w niecały rok opanować dobrze ASP.NET Core i w tym pracowac w UK. Pre-settled mam do połowy 2026 roku więc mógłbym legalnie pracować ponad rok.
@_gabriel próbować zawsze warto! Najtrudniej jest niestety zacząć wiec tez polecam jakieś graduate scheme. Jest dużo nawet darmowych kursów na przekwalifikowanie które mogą ci dać shortlisting. Jak już przebijesz się przez te wszystkie które są tylko dla kobiet to te kilka które zostanie warto sobie po godzinach poklikać no i jakieś projekty na GitHub. Polecam też networkingowe spotkania z przyszłej branży. Możesz też próbować przez internship wakacyjny i jak się dobrze wykażesz
  • 0
Od kiedy jesteś w UK?


@mynameis60:
Obecnie nie ma mnie w UK. Mieszkałem tam w 2019, 2020 i 2022. Pracowałem w gównorobotach. Teraz (na początku 2025) chcę leciec do UK pracować w IT, ale nie wiem czy się wepcham.
@_gabriel: Ja tak zaczynalem w uk ale to bylo ponad 3 lata temu.
Bez zadnego doswiadczenia jako junior z paroma frontendowymi projektami w react.js itd dostalem prace w korpo gdzie bylo to glownie zarzadzanie wordpressem i pisaniem kodu w czystym html, css i js.
Jest to mozliwe ale pod koniec 2020 zajelo mi to ponad 4 miesiace i okolo 200 wyslanych aplikacji xD