Wpis z mikrobloga

wymieniam oba hamulce tarczowe na magury mt. mam wewnętrzne prowadzenie linek tylnego hamulca. prosze o podpowiedź najpierw przykręcam klamke do kiery, pozniej musze wlozyc linke do ramy ale czym jak zatkac jak przytne, zeby olej nie wyciekl?

#rower #mtb
  • 13
  • Odpowiedz
Niczym. Na początku olej należy spuścić. Ponadto do przykręcenia przewodu potrzebujesz też nowej oliwki (taka tulejka która się zaciska na przewodzie przy dokręcaniu nakrętki).
  • Odpowiedz
  • 0
@Harry_Callahan ale hamulce sa zalane olejem. w zestawie widze teraz zatyczke plastikowa do przewodu. zastanawia mnie inne rzecz co robie nie tak - czy klamka przerzutki sram x0 jest niekompatybilna z magura trail?
  • Odpowiedz
@presburger te hamulce to są jakieś z demontażu z nowego roweru? Jak się kupuje nowe hamulce w sklepie to tylny hamulec jest bez płynu i przewód nie jest podłączony do zacisku właśnie dlatego że teraz przewody są prowadzone w ramie i gdyby był zalany to i tak trzeba by spuszczać olej i rozpinać przewód.

Tak czy siak jak rozepniesz przewód hamulcowy to do ponownego podłączenia potrzebujesz nową olowkę.

Jeżeli manetka jest na
  • Odpowiedz
@presburger jakie teraz miałeś hamulce?

Co do prowadzenia przewodu w ramie to ja spróbowałbym zakleić taki przewód z płynem taśma samowulkanizujacą i może by taki przewód wszedł w otwory w ramie. Jednak dużo wygodniejsze rozwiązanie to spuścić płyn z przewodu i do ramy wciągać pusty przewód z którego nic nie leci.
  • Odpowiedz
Jak się kupuje nowe hamulce w sklepie to tylny hamulec jest bez płynu i przewód nie jest podłączony do zacisku właśnie dlatego że teraz przewody są prowadzone w ramie


@Harry_Callahan: nie żebym się jakoś bardzo znał bo się nie znam ale za to kupowałem ostatnio nowe hamulce (m6100) i w zestawie jest zalany zacisk z przewodem zakończony taką jakby błonką a oliwka jest już w również zalanej klamce (a ta ma
  • Odpowiedz