Wpis z mikrobloga

@Grooveer: Nie znam się, ale kurła te bomby są kierowane czy takie bezwładne jak z Ii w.ś.? Nie czasami te drugie, bo gdzieś to widziałem w jakimś artykule, a skoro tak, to jak ruski tam podlatują tymi wielkimi krowami, żeby to zrzucić i nie zostają z a automatu zestrzeleni?
Nie znam się, ale kurła te bomby są kierowane czy takie bezwładne jak z Ii w.ś.? Nie czasami te drugie, bo gdzieś to widziałem w jakimś artykule, a skoro tak, to jak ruski tam podlatują tymi wielkimi krowami, żeby to zrzucić i nie zostają z a automatu zestrzeleni?


@niecodziennyszczon: To są zwykłe grawitacyjne bomby lotnicze, do których doczepiono moduł UMPK, czyli w skrócie zestaw skrzydeł z naprowadzaniem. Po zrzucie rozkładają się
@Grooveer: nie możesz bronić się przed bombą szybującą - nie wytwarza ciepła a sygnatura jest za mała by zestrzelić to czymkolwiek - właśnie dlatego śmieszą mnie stulejarze które płaczą, że B61 trzeba zrzucać na spadochronie - bomba spadnie i zabije 300 tysięcy ludzi właśnie dlatego.
@Grooveer: potrzebujesz systemów o zasięgu ponad 70km+ - Ukraińcy mają 3 sensowne baterie na linii frontu liczącej 1500km+, takie rzeczy załatwia lotnictwo ale UKR nie ma funkcjonalnego lotnictwa - jest śmiechu warte na poziomie Polski w 1992 roku. F-16 dużo zmieni ale jeśli gerontofil Macron da nawet Mirage ze złomu to sytuacja się zmienia.