Wpis z mikrobloga

Siema! Potrzebuję pomocy z #collegiumhumanum #afera #polityka #studbaza #studia

Proszę was o pomoc i pomysły co możemy zrobić w obecnej sytuacji. Pewnie każdy z Was słyszał już o aferze z Collegium Humanum. Moja dziewczyna studiuje tam psychologię (więc jednolite magisterskie - dodatkowe utrudnienie). Obecnie Szczecińska filia ponoć "szuka kogoś, kto sprawdzi prace z pierwszego semestru", dlatego, że poprzedni wykładowcy poodchodzili. Uczelnia przez 3 miesiące od wybuchu afery nie wypisała ocen z pierwszego semestru, tym samym uniemożliwiając przeniesienie się na jakiekolwiek inne studia. Kontaktu z jakąkolwiek administracją praktycznie zero, zmiany planu zajęć kilka razy w miesiącu, w cieniu ostatnich doniesień o m.in. akredytacji za łapówkę - jest to naprawdę okropna sytuacja. Decyzja o przeniesieniu się jest praktycznie pewna (moja dziewczyna jeszcze nie jest przekonana, ale prędzej czy później jestem pewien, że do tego dotrze - ta uczelnia już jest przecież totalnie spalona). Dodatkowo wszyscy są niepewni w kwestii tego, czy uczelnia przetrwa następne lata, czy nie będzie zmuszona się zamknąć - wtedy hajs leci tym bardziej w błoto.

Moje pytanie - co można zrobić w sytuacji, gdzie uczelnia blokuje studentów przed przeniesieniem się, nie wystawia ocen z pierwszego semestru 3 miesiące po jego zakończeniu? Czy jakiekolwiek pozwy mają sens? Jak można to nagłośnić? Z góry dzięki za każdą formę pomocy, to dla mnie bardzo ważne i cenne.
  • 1
  • Odpowiedz