Wpis z mikrobloga

Skąd się biorą części ze znaczkiem ASO i sklepach internetowych, które są za połowę tego co w ASO? Podrobione? Kradzione? Normalnie przecież na to paragon wystawiają z numerem części. Znajomy, który pracuje w ASO mówi, że jedynie mogą sprzedać części z rabatem 20% i nie ma możliwości taniej. Przykłady to zacisk tył 720 vs 300 z kawałkiem i trzecia lampa stop 300 vs 209 z allegro. Właśnie kupiłem tą lampę i nic jej nie brakuje. Znaczek z numerem wybity. Jakość idealna, a wiem jak wyglądają zamienniki lamp.
#samochody #motoryzacja #renault
#aso #czescisamochodowe
  • 13
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole na przykładzie bmw mogę powiedzieć że poduszka silnika ze znaczkiem bmw kosztuje 2x tyle co poduszka ze znaczkiem lemfordera.
Obie produkuje lemforder, raz się trafi z ich znaczkiem, raz jest starty znaczek bmw, a raz są oba.
  • Odpowiedz
@open_or_die: tutaj jest mowa o 100% ASO. Pudełko, znaczek wybity itp.

A swoją drogą pracowałem kiedyś na produkcji części w amerykańskiej firmie, która miała oddział w Polsce. Jak był wybity znaczek np. BMW to jakość części była lepsza jak był tylko nasz znaczek. Zaczynając od materiału, a kończąc na tolerancji wymiaru. Więc jak niby Lem robi dla ASO i jak robi dla siebie to nie jest to ta sama jakość.
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole mam jedną poduszkę z aso i jedną od lema. Niczym się nie różnią oprócz ceny.

A też swoją drogą, zamawiałem głośniki hetrza z aliekspress do f11, nie da się ich odróżnić od oryginału. Pudełko, numer seryjny, nawet wygląd i kolory są 1:1 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Znajomy, który pracuje w ASO mówi, że jedynie mogą sprzedać części z rabatem 20% i nie ma możliwości taniej.


@Donald_Ma_tole: #!$%@?. To, że on nie może, nie znaczy, że kierownik ASO nie może. Mnie się zdarzało wystawiać paragony/faktury na ujemnej marży.

Ta lampa to mógł być leżak magazynowy. Ja kupiłem ostatnio oryginalną dyszę spryskiwacza za 250 zł, gdzie normalnie chodzą po 400 zł. Dostałem paragon. A różne rzeczy po serwisach
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole: w przypadku Renault bardzo dużo części swego czasu leciało ze wschodu. Niektóre firmy biorą też bezpośrednio z Francji gdzie paradoksalnie się to po prostu opłaca.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.