Wpis z mikrobloga

wykop, czy jest tu ktoś, kto zna się na kominach?

tak wygląda komin u mnie, w sensie kratka #wentylacja
jest najpierw ściana, potem kilka cm przerwy (na niebiesko), a potem komin. zastanawiam się czy przestrzeń między ścianą a kominem nie powinna być połączona jakimś tunelem, żeby ta przestrzeń kilku cm nie była odsłonięta?

sąsiad po drugiej stronie ma tak samo, ma podpięty wyciąg w kuchni pod wentylację i wydaje mi się, że zamiast włożyć rurę prosto w komin, on tylko przyłożył ją do kratki, dlatego część leci w komin, a część w tę szparę, dlatego czasem mam wrażenie, że czuję u siebie jego obiad

to jest generalnie kratka, którą zamierzam zaślepić, bo jest pod wyciąg kuchenny, którego tam nie mam, ale zastanawiam się na przyszłość mógłbym wstawić tam jakiś tunel i #!$%@? dookoła piana, żeby ta szpara została zakryta?

#remontujzwykopem #budownictwo

wrzucam też schemat w komciach xD
powodzenia - wykop, czy jest tu ktoś, kto zna się na kominach?

tak wygląda komin u m...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 16
@powodzenia: oczywiście, że to zapianuj. Wiesz jak ja obrabiam takie stare wentylacje w blokach. Wkładam kwałek rury kanalizacyjnej 110, piankuję. Jak wyschnie obrabiam tynkiem gipsowym i obcinam na równo ze ścianą, szpachluję i jest elegancko.
@Smarek37 tylko jak strzelę tam piana to będzie lecieć na sam dół komina, czym sobie tą przestrzeń zapchać, żeby piana miała się na czym oprzeć najlepiej? no i czy piana izoluje od zapachów?
@powodzenia: ale zapachy i tak będziesz miał, skoro sąsiad podłączył okap do wspólnej wentylacji to będzie ci wlatywał przez komin. Ta przerwa między kominem a ścianką nie ma nic do tego.
@Smarek37: ja i sąsiad mamy oddzielne kanały wentylacyjne; wkładałem kamerę do komina i nie widzę tam innych wejść (sąsiada) w zasięgu latarki, także to się potwierdza
mi się wydaje, że sąsiad po prostu ma podłączony wyciąg do kratki, a nie wpuszczony do kanału wentylacyjnego, dlatego zapach przez te szpary zaznaczone na niebiesko w pierwszym poście leci dookoła kominów i jego część trafia do mnie

na załączonym obrazku postarałem się zobrazować rzut
powodzenia - @Smarek37: ja i sąsiad mamy oddzielne kanały wentylacyjne; wkładałem kam...

źródło: komeen

Pobierz