Wpis z mikrobloga

@moj_wykopowy_login: a ja coraz bardziej bym chciał żeby konfederacja była znaczącą siłą w sejmie. Nie chciałbym aby osiągnęli większość i mogli dyktować swoje pomysły (które mogą być szkodliwe), ale uważam że powinno być ich więcej aby równoważyć ślepą gonitwę za ustawodawstwem unijnym oraz rozbujaną już (w mojej opinii) politykę socjalną.
równoważyć ślepą gonitwę za ustawodawstwem unijnym oraz rozbujaną już (w mojej opinii) politykę socjalną.


@invit: to niestety trzeba wymienić społeczeństwo na mądrzejsze.
W krajach południa np nie ma tylu debilnych zakazów / opłat co u nas (np. Plastikowa torba w sklepie). A jesteśmy w tej samej UE. Tylko UE to wygodna wymówka na odesłanie nowych podatków.
@moj_wykopowy_login: jest progres, niedawno kluczyli bo wybory a Mentzen znów nie chce wyjść z UE. Konfa zawsze była antyunijna i antyropejska Ironicznie chcą dostać się do europarlementu by rozwalać UE od środka nie zmienili poglądów tylko je schowali do szafy
@galicjanin: Największą wadą Pinokia nie jest radykalizm doktrynalny a śliskość, banksterstwo i mitomania. Akurat Pinokio i jego ekipa są umiarkowani na standardy PISU i pewnie w wiele sprawach etycznych poszliby na ugody. Pinokio jest znany z wciskania wyborcom kitu wszelkiego rodzaju no i byl doradcą Tuska który nie słynie z ideologicznych szaleństw. Co jak co ale zakazem aborcji i kilkoma podobnymi ustawami zawalili kilka procent poparcia z 43% do 30%+. Gowinowcy
@galicjanin: ja to wiem zwłaszcza ci na bliżej Ukrainy i Słowacji, nie bez powodu PIS zgarnia tam ponad 50% poparcia xD Na szczęście jest też sporo emerytów głosujących na PIS tylko dla pieniędzy a ksiądz odgrywa rolę drugo czy trzeciorzędną. W końcu partie to ucieleśnienie oczekiwań elektoratu np. to że Konfa gadala o swojej piątce.... oni mówili że zrobili badania i wyszło im że elektorat nie chce żydów, UE, podatków, gejów,