Wpis z mikrobloga

Na wykopie to pewnie dziwne, ale jestem trochę takim feministą, a raczej uznaję sporo jego postulatów. Po prostu uważam, że baby wcale nie mają tak rózowo, a incelskie żale to głównie cherry picking i inne błędy. Ale jedno mnie oddziela od feminizmu - aborcja. Na to zgody być nie może. Podejrzewam, że gdyby nie ten temat, odbiór feminizmu w społeczeństwie byłby inny. Warto pamiętać, że pierwsze sufrażystki były przeciw aborcji, uważając, że to coś dla mężczyzn, by pozbyć się odpowiedzialności za dziecko.

#aborcja #feminizm #bekazlewactwa #4konserwy
qeti - Na wykopie to pewnie dziwne, ale jestem trochę takim feministą, a raczej uznaj...

źródło: GK5t8lQXIAAB3K7

Pobierz
  • 13
@qeti:

Ale kogo w dzisiejszym ruchu obchodzą pierwsze sufrazystki? Idąc tym tropem większość konserwatystów powinna być za prohibicja.
Po prostu uważam, że baby wcale nie mają tak rózowo, a incelskie żale to głównie cherry picking i inne błędy. Ale jedno mnie oddziela od feminizmu - aborcja. Na to zgody być nie może


@qeti: Ja natomiast jestem twoim przeciwieństwem i nie mam problemów z aborcja, a feministą nie jestem i niby, gdzie kobiety mają źle???
@qeti: mam w dupie gówniaki, ale dopuszczanie do sytuacji, że laska nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo w razie czego to sobie zrobi aborcję, zaś chłopa można pogrążyć od oskarżenia o gwały, na wywaleniu z mieszkania kończąc, to jest dopiero porąbane.
Ale jedno mnie oddziela od feminizmu - aborcja. Na to zgody być nie może.


@qeti: pewnie jakby się okazało, że twoja partnerka nosi dziecko z poważnymi wadami genetycznymi i ostrym zaburzeniem rozwoju to pewnie też byś tu pisał, że "na aborcję zgody być nie może", prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@qeti: mam w dupie gówniaki, ale dopuszczanie do sytuacji, że laska nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo w razie czego to sobie zrobi aborcję, zaś chłopa można pogrążyć od oskarżenia o gwały, na wywaleniu z mieszkania kończąc, to jest dopiero porąbane.


@tellet: zamiast unormować sytuację to w imię "skoro my mamy źle to one też powinny mieć źle" XD

Nie ma to jak dobre rozwojowe podejście xD
via Wykop
  • 0
poważnymi wadami genetycznymi i ostrym zaburzeniem rozwoju to pewnie też byś tu pisał, że "na aborcję zgody być nie może", prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kryspin013: to by był cholerny problem moralny dla mnie. Ale cały czas by miał na czele dobro dziecka, by niepotrzebnie nie cierpiało.
@qeti

@NiebieskiMiszmasz: na trzeciej planecie od słońca. skala przemocy wobec kobiet jest ogromna.


Chyba nie bierzesz pod uwagę przemocy psychicznej, emocjonalnej - bo w tym to akurat babeczki IMO wyraźnie przodują. Za to jeśli za przemoc uważasz tylko pobicia albo gwałty to ok - wtedy sto procent zgody - skala przemocy wobec kobiet jest ogromna.