Wpis z mikrobloga

@worot: Od razu zaznaczam. że jestem przeciwny i jest to idiotyzm. Co nie zmienia faktu, że podobnie jak Ty uważam, że to jest ich "sprytny" plan przeciągnięcia kryzyzu na czas po wyborach prezydenckich. Wymyślili sobie żeby z użyciem lewaru jaki powstanie w przypdaku dopłacania do kredytów pobudić sektor budowlany, który w naszym kraju ma chyba najwięcej przecięć z innymi sektorami za pomocą pieniędzy efektywnie od ludzi. Jednocześnie liczą na pewnie z
  • Odpowiedz
odciągnąć kryzys w czasie aż do końca sezonu wyborczego


@worot: Przecież polska gospodarka nie stoi na deweloperce mieszkaniowej XD To największy kit, który wciskają ostatnio deweloperzy. Po ostatnim kryzysie deweloperzy padali setkami i byliśmy zieloną wyspą. A teraz to by nawet pewnie tak nie padali, bo są najedzeni beczką i ostatnią pompą.
  • Odpowiedz
@mickpl: myślę, że nie developerka byłaby hipotetycznym źródłem kryzysu. Wystarczy recesja w Niemczech + kilka nowych głupich praw. Jakkolwiek czarny łabądź.
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl: stać nie stoi, ale każde zwiększanie ilości pieniądza pompuje gospodarkę w krótkim okresie, a w dodatku w krótkim okresie jeszcze może wyjść na plus, bo różnica na VAT od napompowanych nieruchów może być znacznie większa niż 2,2 mld PLN/rok

Tak mnie ruszyło, bo znalazłem artykuł jak to Wielki Donald się "cieszy" z silnej złotówki i "będzie dbał o jej siłę" i coś mu nie wierzę xD
  • Odpowiedz