Wpis z mikrobloga

Mirki, nie wiem w jaki tag konkretnie uderzyć..
1. z szafy rack na elewację wychodzą mi 4 kable antenowe (wszystko pod satelitę bez naziemnej (ewentualnie mogę tu użyć konwertera quattro z tego co wiem ale już może zostańmy przy satelitarnej)
czy jak zawieszę antenę satelitarną - talerz to będę mógł odbierać telewizję naziemną bezpłatną? czy już muszę wykupować jakieś pakiety typu 50 kanałów? potrzebuję zwykłe kanały jak na naziemnej, a c+ czy inne tam mnie nie interesują
2. Jaką antenę satelitarną zakupić?
#majsterkowanie #elektronika #telewizja
  • 14
@hexxx: w sumie to sie zastanawiam po co jakies kombinacje z satelitami jak teraz wystarczy internet...no chyba ze dzialke bez dostepu do swiatlowodu kupiles
via Wykop
  • 0
@elektryczny_mariusz: nigdy nie interesowałem się tym tematem, więc ok, teraz już wiem
nie mam wypuszczonej 5 anteny do telewizji naziemnej, i już wiem, że słabo
@Norskee mieszkam na wsi.. za rok może się doczekam światłowodu, jest jakieś światełko w tunelu :)
@marek22 słabo
@hexxx: tzn. tak - na jednym kablu faktycznie można wymieszać sygnał SAT/DVBT. Wtedy na dachu montujesz dwie anteny (SAT + naziemna). Następie w szafie montujesz rozgałęźnik.
Co do konwertera Quatro - to chyba też można pominąć. Może multiswitch tutaj wystarczy (wtedy używasz dwóch kabli SAT /podwójny konwerter na dwie polaryzacje/ + 1 DVBT)
via Wykop
  • 0
@barman84: ok, dzięki - ale jeżeli chcę samą naziemną to używam tylko 1 kabla jak wspomniał @marek22? potem tylko multiswitch w szafie? mam 10 wyjść i widzę głównie tylko multiswitche 1/8 ale może ogarnę coś większego (5 pomieszczeń po 2 gniazdka w każdym)