Wpis z mikrobloga

Rosja ze ścisłego topu eksporterów ropy na świecie, musi teraz prosić Kazachstan o benzynę. Oby tak dalej. Wisienką na torcie byloby zrobienie 9/11 z paru drono-samolotów na Łachta Centr, drapacz chmur w St. Petersburgu, siedzibę gazpromu.

#rosja #ukraina #wojna
  • 10
  • Odpowiedz
@lexico: ale oni nie potrzebują ropy, tylko właśnie benzyny itd. Oni to teraz ropy mają dużo, tylko nie mają co z nią zrobić xD Ciekawe w którym momencie będą zmuszeni redukować produkcję ropy, bo nie będzie gdzie ją składować.

EDIT: Już tną ;)

Russia has declared plans to cut its oil output and exports by an additional 471,000 barrels per day (bpd) in April-June in coordination with some OPEC+ #!$%@? countries.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ruskie WTC stonowczo nie. Ukraina bardzo potrzebuje zachodniego wsparcia i takie wtc było by na rękę ruskim. A co do niedoborów paliw, to zależą one bardziej od ukraińskiego dronowania niż rosyjskich decyzji. Mam nadzieję że krytyka USA jest tylko pod publikę a nieoficjalnie wspierają oni dalsze gruzowanie rafinerii u ruskich
  • Odpowiedz
Ciekawe w którym momencie będą zmuszeni redukować produkcję ropy, bo nie będzie gdzie ją składować.


@Hieronim_Berelek: redukowanie wydobycia ropy to nie jest taka prosta sprawa. Wygaszanie szybów jest bardzo kosztowne. Poza tym problemy z rafineriami powodują też problemy z produktami ropopochodnymi, a tych jest w gospodarce używanych od groma. Paliwa to najgłośniejszy temat, ale nie jedyny.

Można się więc podśmiechiwać, że państwo ropą stojące, zaczyna się w niej topić i jednocześnie
  • Odpowiedz