Wpis z mikrobloga

Zachód zszedł na psy. Serio wybierać do kierowania swoim krajem typa, który ma demencję i jest starszy od węgla? W dodatku nadchodzą trudne czasy dla USA w związku sytuacją na globie. Klarowny umysł do podejmowania decyzji to powinno być minimum socjalne dla polityka rządzącego największą potęgą militarną w czasie gdy stare układy się sypią.
  • Odpowiedz
@Old_Lurker: biedna to marionetka. Przy pierwszej grubszej sprawie go odsuną pod jakimkolwiek pretekstem
Dwa że tam jest mocny podział. Przecież nie będzie lewica głosować na Trumpa. To tak jakby pisowcy głosowali na tuska
  • Odpowiedz
@CorniShon007: wiem, że za nim stoi sztab ludzi i potrzebują kogoś na świeczniku, ale patrząc z perspektywy wyborcy. Nie ogarniam jak można głosować na kogoś takiego. Jemu społeczeństwo powinno zrobić zrzutkę na balsamowanie w formalinie, a nie go prezydentem wybierać ()

EDIT: W całym USA nie znalazł się od demokratów nikt młodszy i mający szanse w starciu z Trumpem?
EDIT2: Jeśli nie to w zasadzie nie najlepiej
  • Odpowiedz
@Old_Lurker: @CorniShon007 ale was piecze dupka onucki, że rozkład jazdy z kacapstwem znany xD Co wy możecie wiedzieć czego potrzeba zwykłemu Amerykanowi? Wystarczająco zabawne jest już komentowanie wybrania Trzaskowskiego przez ludzi, którzy widzą Warszawę raz w roku, ale komentować wpływ takiego a takiego prezydenta USA na mieszkańca Stanów to wyższa liga.
  • Odpowiedz
@Redicle: Jesteś pierwszy który nazwał mnie onucą :D. Nawet się uśmiałem.
Strasznie tu polaryzujecie, a mnie to średnio interesuje. Wrócę do mojego pytania.
Nie ma u Demokratów nikogo rozpoznawalnego i młodszego?
  • Odpowiedz
  • 36
Spojrzcie sobie na te wszystkie konta powyzej - to wszystko boty, ktore jeszcze ze soba rozmawiaja XD

Nie mam jak juz ich banowac, bo czarna lista od dawna peka mi w szwach.
  • Odpowiedz
Nie ma u Demokratów nikogo rozpoznawalnego i młodszego?


@Old_Lurker: Co to znaczy "nie ma" albo "się nie znalazł"? To nie lata 30. że kandydata wybierają partyjni bonzowie w zadymionych gabinetach na zapleczu. Nikt poważny nie wystartował przeciwko dziadkowi Joe w prawyborach, więc Biden je wygrał bez przeszkód. Zresztą jak zwykle w przypadku urzędującego prezydenta, bo praktycznie za każdym razem, kiedy urzędujący ma opór wewnętrzny we własnej partii, kończy się to katastrofą
  • Odpowiedz
@Old_Lurker: Biden 81 lat
Trump 77 lat.
Przecież oboje nadają się do muzeum Historii Naturalnej. Oni w każdej chwili mogą "zmarznać" a na dodatek Trump ma nadwagę.
  • Odpowiedz
Ok zasadniczo tak działa demokracja tylko dalej zachodzę w głowę jak z perspektywy wyborcy można stawiać na dziadka Bidena. Chyba Amerykanie nawet ci średnio rozeznani w świecie zdają sobie sprawę jakie czasy idą i co się dzieje? I teraz pomyśl, że w obliczu tego wszystkiego los swojego kraju (pomijając doradców i cały łańcuch decyzyjny) oddajesz jako wyborca osobie z demencją.
@karhu Krytykowanie Bidena za wiek nie oznacza pochwały Trumpa. Jak słusznie zauważyłeś
  • Odpowiedz
@IdillaMZ:

nie ma się czym podniecać, bo na razie w średnich znacznie lepszych agregatorów Biden przegrywa (nieznacznie), a jeśli uwzględnimy innych kandydatów trzecich to przewaga tylko rośnie.

A Biden do wygranej potrzebuje 3-4% przewagi w głosowaniu powszechnym, a sondaże dwa razy z rzędu mocno nie doszacowały Trumpa, który ma nadal duży as w rękawie w postaci kandydata na wice prezydenta

Najbardziej uznane agregatory:

Trump 0,6-1,8 https://www.realclearpolling.com/
Trump 1-1,6 https://elections2024.thehill.com/national/biden-trump-general/
Biden 0,3-Trump
Towarzysz_Pawulon - @IdillaMZ: 

 nie ma się czym podniecać, bo na razie w średnich z...

źródło: image (60)

Pobierz
  • Odpowiedz
@Redicle: akurat to, że Amerykanie nie chcą Bidena to fakt, ma najgorsze poparcie ze wszystkich prezydentów w nowszej historii, przegrał by z każdym umiarkowanym republikaninem, ma jednak farta że Trump ma milion spraw sądowych i zarzutów o między innymi próbę wywołania zamachu stanu w 2021

szczęście mu też sprzyja bo w jednynej sprawie w której Amerykanie oceniają go wyraźnie pozytywnie czyli aborcji republikańscy sędziowie robią Trumpowi niedźwiedzią przysługę, pomimo że Trump
Towarzysz_Pawulon - @Redicle: akurat to, że Amerykanie nie chcą Bidena to fakt, ma na...

źródło: image (61)

Pobierz
  • Odpowiedz
@Old_Lurker: Obaj mają demencję. To są tylko marionetki. Tak jak Duda dla Kaczyńskiego. Biden dotrwa do 90 robiąc w pieluchy. Trump umrze na zawał szybciej.
  • Odpowiedz