Wpis z mikrobloga

#matura #matura2014 #licbaza #maturaustnazpolskiego #prezentacjamaturalna #jezykinternetu

Mój temat maturalny:

Scharakteryzuj środowiskową odmianę języka internautów. Zanalizuj samodzielnie zgromadzony materiał językowy.


Mirki, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu męczyć się z tą bibliografią – w literaturze przedmiotu umieszczę jakieś losowe teksty, bo i tak tego ponoć nikt nie sprawdza. A jeśli komuś by się chciało, to jakie pytanie mógłby mi na jej podstawie zadać? Przecież na pytania typu „proszę rozwinąć akronim AFAIK” to pierwszy lepszy mirek z marszu odpowie. W literaturze podmiotu natomiast wpiszę strony, z których zbierałem materiał językowy, czyli np. mirko, bo w końcu mam zanalizować samodzielnie zgromadzony materiał językowy.
  • 19
@Keffiro: Mnie na maturze babka zapytała z jakieś książki którą z dupy dałem do konspektu ;) Totalna improwizacja, ściemniałem co popadnie, co może być w takiej książce. Na koniec stwierdziła "Bardzo dobrze" ;)
@Keffiro: Możesz dodać, lubię poznawać świat ;D Mam nadzieję, że opowiesz później jak było i jakimi pytaniami Cię zasypali. Z mojego doświadczenia wynika, że polonistki strasznie nie lubią udziwnianych tematów.
w literaturze przedmiotu umieszczę jakieś losowe teksty, bo i tak tego ponoć nikt nie sprawdza. A jeśli komuś by się chciało, to jakie pytanie mógłby mi na jej podstawie zadać?


@Keffiro: Zawsze jednak warto użyć takich pojęć jak na przykład akronim, zbitka, zapożyczenie czy derywacja. Nie jestem nauczycielem , ale jakby ktoś przyszedł mi na prezentację tłumacząc tylko co znaczą poszczególne skróty i pokazując komentarze z internetu to pewnie bym oblał
@planet3437: Jednak pozbierałem jakieś jako tako wartościowe artykuły i umieszczę je w prezentacji. Z fachowym słownictwem i ogólną analizą języka nie będę miał problemu – mogę o tym gadać godzinami :)
@Keffiro: bardzo dobry temat :D Ja np. miałem "funkcja ekspresywana w komntarzu sportowym", w komisji były trzy panie, a pytania jakie zadały były następujące: "powiedział pan "straszine mocno". Jak powinno być poprawnie? (odp.: bardzo mocno :D), "Czy uprawia pan jakiś sport, że wybrał taki temat? (Odp. Tak)" :D I tak skończyła sie moja prezentacja maturalna :D 18/20 here, jeden dzien roboty :D A kumpel robił w nocy przed prezentacją, temat własnie