Wpis z mikrobloga

Pierwszy polski reportaż szeroko opisujący internetową społeczność inceli i przegrywów. Bohaterów tej książki łączy przekonanie, że są zbyt mało atrakcyjni, by mieć szanse na znalezienie partnerki. Niektórzy dobiegają trzydziestki i nigdy nie byli na randce, o seksie nie wspominając. Są samotni i wściekli – na siebie, kobiety, społeczeństwo. Albo rodziców, którzy „przekazali im wadliwe geny”. Autorki spędziły dwa lata na rozmowach z mężczyznami żyjącymi w „mimowolnym celibacie”, wierzącymi, że „przegrali w życie”. Poznały ich poglądy, ale też bardzo osobiste, zwykle smutne historie.


Niezwykle uważnie i krytycznie przeczytałem tę pozycję i to jest bardzo, bardzo dobra książka. Merytorycznie bez zarzutu, znakomita kolejność ludzkich historii wraz z teoretycznymi "wrzutkami". Każdy kto kpi i poniża bohaterów, ale też i każdy kto jest ciekaw zjawiska powinien ją przeczytać, niesie zrozumienie. Bogata bibliografia ale szkoda, że nie ujęta w całość na końcu, słowniczek pojęć. Gorąco polecam.

Nie byłbym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepił:) Jak można było wybrać taki kolor okładki książki o nieszczęśliwych mężczyznach jeśli część bohaterów pochodzi z portalu, który płeć XY oznacza na niebiesko a XX na różowo? To imho nawet trochę zalatuje jakimś "przekazem podprogowym" - ale to tylko moje wrażenie.

Proszę o kulturę w ewentualnych komentarzach.

#marekczytal #ksiazki #czytajzwykopem #gruparatowaniapoziomu #psychologia #przegryw
Marek_Tempe - >Pierwszy polski reportaż szeroko opisujący internetową społeczność inc...

źródło: przegryw

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Marek_Tempe: ja się natomiast nieco rozczarowałem. Mam w planie napisać swoją recenzję, dlatego nie będę wchodził w szczegóły. Moim zdaniem nie jest to zła książka, jest niezła, ale moim zdaniem napisana pod tezę i nieco pod publiczkę, korzystając z chwili by się sprzedać. Mogę napisać w skrócie, co pamiętam po przeczytaniu około 1/3.

Brakowało mi z pewnością porządnej, rzetelnej analizy porównawczej.
Autorki np pisały powołując się na badania (jakie? są przypisy
  • Odpowiedz