Wpis z mikrobloga

Chciałbym zauważyć że:

PiS wygrywa wśród osób z wykształceniem podstawowym

nie oznacza że na pis głosuje patologia bez wykształcenia.
Oznacza to nie mniej nie więcej że... na PIS głosują emeryci.
A osoby starsze często nie mają wykształcenia bo 60-100 lat temu nie było sielanki tak jak teraz kiedy można sobie kupić wykształcenie za kasę np w Collegium Humanum.


Chciałbym wam powiedzieć że pewne media srogo manipulują tymi wynikami by wmówić młodym że nie chcą być wśród hołoty która głosuje na PIS. Jednak wiele osób po wojnie nie miało rodziców i tułało sie po rodzinach zastępczych. Obie moje babcie nie mają nawet wykształcenia podstawowego bo zamiast się uczyć musiały iśc do pracy i opiekować się resztą rodzeństwa.
I tak. Na PO głosowało 36% osób powyżej 60 roku życia.
Jednak pamiętajcie że grupa osób 60+ to wasze matki które mają 60 lat jak i babki które maja 80 i więcej lat.
Moi rodzice łapią się na kategorie 60+ a są jednak lepiej wykształceni. Większość waszych pewnie też.
Mimo wszystko nie życzcie śmierci waszym babkom tylko tłumaczcie imi na spokojnie.

#takaprawda #polska #wybory #manipulacja #pis #spoleczenstwo
4pietrowydrapaczchmur - Chciałbym zauważyć że:
PiS wygrywa wśród osób z wykształcenie...

źródło: pis

Pobierz
  • 5
@Promilus: ta sama kwestia. Kiedyś nie było sielanki i wykształcenie wyższego nie zdobywało sie za czesne 500zł na miesiąc. Było dośc cieżko je zdobyć. Większość osób starszych ma więc zawodowe lub średnie i nie jest to żadną ujmą dla nich.
Wręcz przeciwnie. Po zawodówce w tamtych czasach byli o wiele bardziej przygotowani do wykonywania pracy niż po dzisiejszych szkołach.
@4pietrowydrapaczchmur: masz troche racji ale wciąż, licząc ludzi młodszych, gdy o wykształcenie nie było tak trudno pis wciąż zwycięża wśród najgorzej wykształconych.

A nawet w pokoleniu naszych babć i dziadków, mimo że było trudniej o wykształcenie to jakaś część społeczeństwa je zdobyła. I ta część też jest mocno pisosceptyczna. Wnioski wyciągnij sobie sam..
@thorgoth: ja tam nawet mógłbym sie zgodzić z tym ze na PIS głosują ludzie prości, zabobonni czy religijni ale to też w większości wpisuje sie w podane przeze mnie dane. Świat poszedł do przodu pod wieloma względami od czasu 1964 i ludzie faktycznie stali sie pod wieloma względami mądrzejsi. Również dzięki internetowi.