Wpis z mikrobloga

@dozerman230 nie, ja np nie głosuje w wyborach samorządowych bo jestem za likwidacją rad miast i jestem za centralizacją i ujednoliceniem władzy. A jestem twardym elwktoratem KO, wiem ze takich ludzi jak ja jest bardzo dużo.
@dozerman230: partie celowo zamykają się na wyborców w tych wyborach. im mniej ludzi tym łatwiej zamknąć lokalnie układ i w większości miast to się udaje, praktycznie te same towarzystwa rządzą od kilku dekad, do tego stopnia że miejsce się dziedziczy jak poprzednik jest martwy
ale na kogo mają głosować? Prezydent czy rada miasta/gminy to jeszcze. Ale powiat czy sejmik to na kogo? Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?


@bomba4: na konfederacje
@dozerman230: ja po dylemacie poszedlem, ale w sumie nie wiem czy dobrze zrobilem. Na wojta i radnego zaglosowalem na tego, do ktorego mam najblizej jakies znajomosci i zeby odsunac obecnego. Z czego to wynika? Bo po prostu nie wiem co kto sobą reprezentuje xD tylko jakies #!$%@? obietnice chodników, dróg itd
Ale powiat czy sejmik to na kogo? Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?

@bomba4: Gówno. Serio.
@Euro więc realnie dla takiej wsi, są to wybory o to czy chodnik będzie u nich czy w sąsiedniej wsi. Dla rodzin z dziećmi czy starszych to ważne. Młodych to nie interesuje
@bomba4: plan zagospodarowania przestrzennego. Nie ma w gminie czegos takiego jak strefa przemyslowa, pare lat temu mialo powstac centrum handlowe z ponad tysiącem miejsc pracy i temat upadł, bo sasiedzi skladali protesty (xd). A potencjal jest duzy, bo graniczymy z miastem wojewodzkim i duzym wezlem komunikacyjnym. Nie znam dokladnych kompetencji wojta czy rady gminy, ale wydaje mi sie ze mniejszy lub większy wpływ na to mają
Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?


@bomba4: Zajebują kasę ze spółek miejskich i dziwnych dofinansowań. Z gruntu rzeczy do tego sprowadza się polityka lokalna. Gdyby nie chęć odsunięcia Sutyryka też bym pewnie nie poszedł głosować bo totalnie mam w dupie kto z rady miasta kradnie.