Wpis z mikrobloga

Kiedy zainteresowaliście się esportową sceną Starcrafta 2?

Ja pod koniec roku 2013. Byłem na jednym wydarzeniu związanym z grami i odbywał się tam turniej Starcrafta 2 Fan4Fan, pamiętam że Tefel grał tam na kogoś w finale.
Od razu się zajarałem, potem oglądałem wszystkie europejskie WCS-y komentowane przez Zedda i Evilsky'a, IEMy itd. Potem GSL, Proliga, Blizzcon (najbardziej utkwiły mi w pamięci finały 2014 Life vs MMA oglądane do 6 rano :D)

Żałuję, że gdy poszedłem na studia w 2017r. to przestałem oglądać. Ograniczyłem się tylko do IEM Katowice i Blizzconów. Ominęło mnie pewnie sporo fajnych meczy zapewne.
Żałuję też, że tak późno się zainteresowałem, z tego co wiem to najlepszy czas dla Starcrafta 2 to były lata 2010 - 2012.

Marzę o tym, żeby się przejechać na finały GSLa do Seulu, ale podobno po tym roku GSL będzie zlikwidowany ze względu na słabą oglądalność w Korei ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#starcraft #sc2 #esport #rts #realtimestrategy #iem
damienbudzik - Kiedy zainteresowaliście się esportową sceną Starcrafta 2?

Ja pod kon...

źródło: cropped_IMG_9695

Pobierz
  • 6
Ja dosłownie parę tygodni temu i to co ciekawe nie przez StarCrafta tylko przez nadciągające strategie StormGate i ZeroSpace, gdzie podczas ostatnich testów były organizowane turnieje z popularnymi graczami SC2, chciałem nieco poznać ich profile i zacząłem oglądać ich rozgrywki w SC2 i wsiąkłem, przypominając sobie jednocześnie jaka ta gra jest jednak udana i wciąż potrafi wzbudzić emocje
@damienbudzik: Okolice 2011-2012 roku chyba. Kumpel na studiach oglądał, a jak wspólnie wynajmowaliśmy mieszkanie, to i ja dołączyłem. Później jeszcze na IEM do Katowic jeździłem mecze oglądać. Chyba 2014-2015. Teraz też staram się przynajmniej IEM z Katowic obejrzeć, albo przynajmniej jakieś podsumowania z innych turniejów.