Wpis z mikrobloga

Skoro dzisiaj mamy na tagu ukraina dzień przypominania nietrafionych prognoz o wojnie na Ukrainie naszych "osintowców", to moim zdaniem absolutny top tej wojny kompletnie nietrafionych prognoz, połączonych z niespotykaną liczbą całkowitych bzdur to ten screen poniżej. Słynny wpis na fejsie J. Wolskiego na grupie "Obrona Pro" z 1 marca 2022 r. gdzie spotkał się wówczas z powszechnym podziwem wśród reszty tamtejszych tuzów "osintu" typu Zagórski, Lisowski itp. Dodam że wtedy został on przeklejony także tutaj na wykopie i dostał chyba z 600 plusów, bo to był jeszcze czas gdy Wolski miał tu status polskiego "boga osintu".
Poza pierwszym akapitem dotyczącym frontu południowego, cała reszta tego omówienia (od rejon ATO w dół) to dosłownie bzdura na bzdurze. Każde kolejna zdanie to kolejna kompletna brednia lub wynikająca z niej kompletnie nietrafiona prognoza. Cały ten wpis J. Wolskiego jest w pewnym sensie imponującym pomnikiem pychy, niewiedzy i ignorancji wynikającej z efektu Dunninga-Krugera. Jest to bez wątpienia sztuka aż tak się pomylić bowiem z rachunku prawdopodobieństwa wynika że osiągniecie 40-50 proc. trafności prognoz jest możliwe de facto na zasadzie losowości. A tutaj mamy dosłownie szereg chybionych prognoz dających około 90 proc. nietrafności
#ukraina #rosja #wojna #wolski
Thorkill - Skoro dzisiaj mamy na tagu ukraina dzień przypominania nietrafionych progn...

źródło: Wpis Wolskiego z 1 marca

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • 2
Najpierw ignorujesz fakt, że Zełenski od początku mówił, że Rosja na ten szczyt, który według ciebie miało poprzedzić zawieszenie broni, zaproszona nie będzie

A ty usilnie ignorujesz fakt że władze Szwajcarii wielokrotnie mówiły że bez udziału Rosji szczyt organizować jest bez sensu. Usilnie ignorujesz też fakt że pomimo wielokrotnych zapowiedzi Zeleńskiego że ten szczyt (bez udziału Rosji) się odbędzie dotąd go nie ma. W dodatku żaden wielki światowy gracz (Chiny, indie, USA,
  • Odpowiedz
  • 2
Ty serio nie masz jeszcze dość?


@JPRW: Przecież ten link z reutersa też potwierdza to co pisze. Prezydent Szwajcarii ostrożnie mówi że może się uda zorganizować konferencje pokojową "latem", choć Zeleński wielokrotnie wcześniej pisał najpierw o wczesnej wiośnie a potem o wiośnie jako jej terminie. Prezydent Szwajcarii w tym zalinkowanym tekście potwierdza także to co pisze tutaj od początku - obecnie Rosja rozmowami pokojowymi zainteresowana nie jest.
  • Odpowiedz
Przecież ten link z reutersa też potwierdza to co pisze.


@Thorkill: Jermak potwierdza to, co piszesz, Reuters potwierdza, to, co piszesz, Rosja potwierdza, Ukraina potwierdza, Szwajcaria potwierdza, a cały czas mówimy o prognozie, która się okazała kompletną bzdurą. Ale wszystko może być potwierdzeniem dopóki nie przeczytasz treści.

to co pisze tutaj od początku - obecnie Rosja rozmowami pokojowymi zainteresowana nie jest.


@Thorkill: Solidna dawka insajderskiej wiedzy, od razu
  • Odpowiedz
  • 2
Zupełnie co innego było na przełomie stycznia i lutego. Wtedy Rosja była bardzo zainteresowana, Ukraina jeszcze bardziej, Jermak Rosję zapraszał, Szwajcarzy już stół konferencyjny obrusem nakrywali, po prostu zbieg okoliczności pod tą Awdijiwką się przydarzył.


@JPRW: Przecież takie sytuacje i gry dyplomatyczne/negocjacyjne zdarzyły się setki razy w historii. To normalna praktyka. Jedna z takich gier dyplomatycznych tyle że z udziałem Ukrainy miała zresztą miejsce także w tym konflikcie. W marcu
  • Odpowiedz
jestem w stanie sobie bez problemu wyobrazić trwająca w listopadzie -grudniu rosyjską grę dyplomatyczną na ewentualne rozpoczęcie rozmów pokojowych w Szwajcarii, z której ostatecznie Putin zrezygnował (być może chwilowo) po tym gdy wojska rus zaczęły odnosić pierwsze sukcesy na froncie: zdobycie Awdijiwki, Marinki, Krasne, itp.


@Thorkill: Ja jestem sobie w stanie wyobrazić negocjacje junty birmańskiej z papieżem Franciszkiem w sprawie konfliktu w Somalii. I zapewniam, że po tym jakby się okazało, że nic takiego nie będzie mieć miejsca, też w przekonujący sposób wyjaśniłbym dlaczego miałem rację chociaż jej nie miałem.

Co w tym moim rozumowania jest niby takiego
  • Odpowiedz
  • 2
Uparcie go na na niedorzecznych przesłankach możliwych do zweryfikowania w 3 minuty i konsekwentne ignorowanie tego faktu z maniakalnym uporem.

@JPRW: Pamiętam to samo pisałeś do mnie we wrześniu 2023 r. gdy twierdziłeś że moja teza że to Ukraina celowo i z premedytacją zerwała umowę zbożową i wynikający z niej rozejm na Morzu Czarnym to kompletna bzdura. Niestety po tej dyskusji już nie ma śladu. Skasowałeś ja później jak i
  • Odpowiedz
@Thorkill: kurczak jest specjalistą od czołgów. Newsy odnośnie wojny przepisuje z telegramu rosyjskiego i ukraińskiego. Kurczak to Dyzma który oszukał Polaków szukających kogoś kto im wytłumaczy sytuację na froncie
  • Odpowiedz
Pamiętam to samo pisałeś do mnie we wrześniu 2023 r. gdy twierdziłeś że moja teza że to Ukraina celowo i z premedytacją zerwała umowę zbożową i wynikający z niej rozejm na Morzu Czarnym to kompletna bzdura


@Thorkill: O właśnie, super, że przypomniałeś. Tyle już miesięcy mija a ja cały czas czekam na to potwierdzenie tej brawurowej tezy. Tam coś jeszcze było, że Ukraińcy dzięki zerwaniu tej umowy zniszczyli Rosjanom jakiś superduper sprzęt.

Niestety po tej dyskusji już nie ma śladu. Skasowałeś ja później jak i wiele innych w których się myliłeś i
  • Odpowiedz
  • 3
po prostu przyznać, że nie miałeś racji.


@JPRW: Nie mam żadnego problemu z przyznawaniem ze nie mam racji, wielokrotnie to tutaj robiłem. Nigdy też nie kasowałem żadnych moich dyskusji tutaj, w przeciwieństwie do ciebie. Nie miałem takich powodów, choćby dlatego że przeciwieństwie do ciebie od początku byłem sceptycznie nastawiony do ukr ofensywy w 2023 r. i nigdy nie szykowałem się do "Imprezy plażowej na Krymie".

ratować się screenami z 2002
  • Odpowiedz
Ta, nie mam nic ciekawszego do roboty niż kasować dyskusje, w których to ty dopiero miałeś przedstawić argumenty na rzecz swojej tezy, czego oczywiście nie zrobiłeś. Pilnuj tego wątku, żeby ci go ktoś z zaskoczenia nie usunął.

Jedyną osobą która wrzuciła tutaj archiwalnego screena z dyskusji sprzed paru miesięcy jesteś ty.


@Thorkill: Tego screena jako argument w dyskusji o negocjacjach pokojowych w 2024 też wrzuciłem ja. Są jakieś granice błazenady
JPRW - Ta, nie mam nic ciekawszego do roboty niż kasować dyskusje, w których to ty do...

źródło: 24a1d5bf0f887ff434377ceefd5d3deaa89a4102af30af12ab6d4b3a7d81fc99

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
Ta, nie mam nic ciekawszego do roboty niż kasować dyskusje,


@JPRW: Ale to jednak robiłeś. Ty o tym wiesz i ja o tym wiem. Kilka innych osób na tagu też o tym wie.

Tego screena jako argument w
  • Odpowiedz
Ale to jednak robiłeś.


@Thorkill: A ty w '97 wynosiłeś chomiki ze sklepu zoologicznego w Grudziądzu i sprzedawałeś Cyganom za wafelki kukuruku. Ty o tym wiesz i ja o tym wiem. Kilka innych osób na osiedlu Kopernika i wicedyrektor departamentu nadzoru nad środkami zastępczymi GIS w Sandomierzu też o tym wiem.

Ludziom zdarzają się
  • Odpowiedz
  • 2
@JPRW: Znów post pełen treści ad personam i żadnych argumentów merytorycznych.

pospiechu przeczesują internet

Wybacz że nie miałem przygotowanego długiego wywodu opartego na wielu wyselekcjonowanych linkach, na temat mojego dwuzdaniowego komentarza na portalu wykop sprzed trzech miesięcy. W którym w dodatku użyłem jak wół słów "chyba" i "jak dobrze odczytuje sygnały".
  • Odpowiedz
@Thorkill: Chłop się najpierw zacznie burzyć, że X powiedział A. Wstawisz mi linka, że powiedział, ale B. Odpowie screenem sprzed dwóch lat, powie, że się po prostu pomylił XD, bezpodstawnie oskarży cię o kłamstwo, nieudolnie zmieni temat ze trzy razy i cały zadowolony z siebie powie: tO aTaLKD peRsoNam.
Tym się od tego Wolskiego różnisz, że on ma niestety takie zasięgi, że po każdym blamażu może mieć w sumie #!$%@?,
  • Odpowiedz
@JPRW: OESU, chopie, ale nim wytarłeś podłogę, szapoba.

Swoją drogą to jest niebywałe, że koleś który ledwo co zaczął deaskować farmazoniarzy, sam się nim okazał po odrobinie tego całego... OSINTu xD

A druga niebywała rzecz, że ten człowiek nie potrafi połączyć kropek XD
  • Odpowiedz
  • 2
sam się nim okazał po odrobinie tego całego... OSINTu

@Bury_Zenek: Odrobinie xd. Przecież ten troll tu tak wszystkim od dawna przetrząsa profile, robi screeny byle pierdół i potem się próbuje czepiać nieudolnie z pozycji jakiegoś mentora. A gdy ja mu kiedyś w dyskusji przetrząsnąłem profil i znalazłem posty gdzie pisał kiedyś te same bzdury co Wolski bo kiedyś generalnie uważał go za wielkiego osintowca, to po paru godzinach skasował cały
  • Odpowiedz
@Thorkill ojoj, czepia się napisanych słów. Typek przecież sam przyznał w tym wpisie że wierzył osobom które okazały się nie wiarygodne. No, ale patrz pan, przyznał się do błędu! A... No....
  • Odpowiedz