Wpis z mikrobloga

Ile płaciliście za #architektura #dom ?
Mam wybrany projekt, ale ze względu na kąt dachu muszę go przerobić. Architekt stwierdził, że adaptacja tego projektu będzie droższa i zaproponował, że zrobi swój projekt na podstawie tego który podesłałem już z odpowiednim kątem dachu i lanym stropem jaki chce, a w tym projekcie też go nie ma. Cena projektu 6k, on mi zaproponował 12k ze zmianami i załatwieniem pozwolenia na budowę. Mnie tych geodeta będzie obchodził i geolog. Dobra cena? Kompletnie się nie znam…
#budownictwo #budowadomu #budowa #projektydomow #kiciochpyta #podkarpacie #rzeszow
  • 12
@kacius źle mnie zrozumiałeś 5 k mi wyszło z projektem typowym i adaptacja. 12 k przy projekcie indywidualnym to coś normalnego. Ja do dziś żałuję że nie miałem indywidualnego, bo wtedy wszego robisz jak chcesz. 6 k w skali całej budowy to jest naprawdę nic, uwierz mi.
@kacius: byłem w tym miejscu ;) po przeanalizowaniu wyszło mi, że lepiej będzie zrobić indywidualny i nie żałuję. Niebawem architekt składa wniosek o pozwolenie na budowę. Wszystko w domu dokładnie tak jak chcieliśmy, bez jakichkolwiek kompromisów itp. Do tego architekt ogarnia wszystkie uzgodnienia (tutaj miał trochę zabawy przez linie wysokiego napięcia nad działką), pozwolenia, kontakt z geodetą, itp.

Do tego tak jak @DorodnyTucznik wspomina, różnica w indywidualnym, a templatowym to kilka