Wpis z mikrobloga

Tak. Długość łańcucha dobierasz tak że ustawiasz go na małej zębatce korby i najmniejszej koronce kasety. Łańcuch ma mieć taka długość żeby wózek przerzutki był prawie poziomo ale jednak trochę napięty i żeby łańcuch nie dotykał górnego kółka przerzutki.
  • Odpowiedz
@4x80 jak zrobi dłuższy to na ustawieniu mała tarcza/mała koronka prawdopodobnie będzie za długi. Zresztą nikt tak nie jeździ.

Shimano w instrukcjach pisze żeby dobierać długość łancucha przez założenie łańcucha na duże zębatki korby i kasety z pominięciem przerzutki i dodać ileś ogniw, ale dla mnie ta metoda jest przekombinowana. Tak jak napisałem robię od zawsze i jest dobrze.
  • Odpowiedz
@Harry_Callahan: Najlepszy sposób, założyć łańcuch na największą zębatkę na korbie oraz największą zębatkę na kasecie i przerzutka ma być prosto w dół. Potem wrzucić łańcuch na najmniejszą zębatkę na korbie oraz najmniejszą na kasecie i prawdopodobnie będzie przerzutka lekko niedociągnięta więc trzeba usunąć ogniwo czy dwa aż się lekko naciągnie i nie będzie łańcuch zawadzać o kółeczka. Powinno być idealnie.
  • Odpowiedz
przecież właśnie ja tak robię.


@Harry_Callahan: Inaczej będzie z kasetą 11-25 wobec 11-36 stąd trzeba sprawdzić na obu skrajnych położeniach. Po prostu jak w realu pracuje napęd.
  • Odpowiedz
duże zębatki korby i kasety z pominięciem przerzutki i dodać ileś ogniw, ale dla mnie ta metoda jest przekombinowana.


@Harry_Callahan:

Wygodniej jest założyć łańcuch na duże zębatki, dodać cztery ogniwa i skrócić go przed wkładaniem w przerzutkę, niż włożyć w przerzutkę i potem skracać na rowerze.
  • Odpowiedz