Wpis z mikrobloga

To śmieszne jak mózg czasami działa i jak nie jest w stanie połączyć ze sobą prostych faktów.


Pod koniec lutego pojawiły się informacje prasowe o legalizacji marihuany w Niemczech, w tym o ułatwieniach w hodowli medycznej marihuany. Nie trzeba wielkiej analizy by zrozumieć, że jest to jasny byczy sygnał dla spółek konopnych zwłaszcza takich, które mają już pozycje w Europie np. TLRY czy ACB.

Sytuacja jest dla mnie o tyle śmieszna, że ja te newsy widziałem, czytałem i mimo tego, że posiadałem akcje TLRY mój mózg kompletnie nie wychwycił tego możliwego połączenia między legalizacją w Niemczech a rynkiem akcji. Myślę, że to przez to, że czytałem te newsy nie w kontekście giełdy. Dodatkowo te kilka tygodni temu zastanawiałem się nad uśrednieniem TLRY(miałem wówczas małą pozycje z średnią $2.49), gdy akcje były w okolicach $1.7-$1.8. Nie zrobiłem tego, ponieważ nie chciałem dokładać do pozycji, która w zamyśle miała stanowić nie więcej niż 1% portfela i być tradem wysokiego ryzyka, a nie widziałem(xD) powodów do zmiany trendu.

Na swoją obronę mogę powiedzieć, że przez 3 tygodnie wiadomości o Niemczech zostały całkowicie przeoczone nie tylko przeze mnie, ale przez cały rynek. Głosowanie w Bundestagu odbyło się 23 lutego, a na wzrosty spółek trzeba było czekać do 15 marca. Między 23 lutego a 15 marca te spółki dodatkowo spadały.

#gielda
  • 12
  • 0
@nieinteresujemnietozupelnie: nawet jeżeli to jest pump&dump(w co trochę nie wierzę, ale mogę się mylić) to musiała się pojawić jakaś informacja, która przekonała ludzi do pompowania i zapewnienia płynności do wyjścia z pozycji dla innych
@olcayn: aż sprawdziłem jak to wygląda w przypadku ACB. 20 lutego - split 1:10, 23 luty głosowanie, 15 marca początek wzrostów.

Jako że ta spółka jest po ogromnych spadkach to były też na niej duże shorty, które są teraz zamykane. Każde wybicie do góry na takich spółkach (widzę że to 5te takie wybicie w ciągu dwóch lat na ACB) to częściowe zamykanie dużych shortów, zazwyczaj przy cichym współudziale samej spółki. Jak
  • 0
@nieinteresujemnietozupelnie: Ja znaczenie bardziej od domniemań o shortach i kręceniu kółek przez grubego skupiam się tutaj na sentymencie. A ten czy to w doniesieniach prasowych, notatkach analityków czy postach małp na różnych portalach jasno skupiony jest wokół kwestii Niemiec.
@olcayn:
Ja mam gorzej, bo teraz dopiero się obudziłem, że warto inwestować w spółki produkujące drony militarne. Po dwóch latach #!$%@?
@151346136:
Nie wszystkie co sprawdzalem zajmują się tylko tym, ale BAESY, FINMY, potem jeszcze z usa to RTX, NOC, no i LMT. Boeing, może być potencjał, ale ewentualnie na łapanie spadających noży, a raczej części samolotów. Rheinmetals to w ogóle już odleciało
  • 0
@bialowieska12345: żalu nie mam kompletnie. To bardziej taka refleksja. Tutaj na tagu sporo jest geniuszy, którzy nawet jak otworzą longa i shorta jednocześnie to na obu zarabiają, a ja jeden ancymon popełniam czasami błędy i o tym też napiszę.