Wpis z mikrobloga

W USA powstał jakiś czas temu ruch mężczyzn walczący o zakazanie obrzezania bez zgody dzieci płci męskiej. Panowie organizują manifestację, roznoszą po różnych miejscach materiały promujące, ale dedykację przede wszystkim pokazują tym, że tatuują sobie na rękach "ofiara obrzezania."'
Link do ich strony
#prawamezczyzn #pieklomezczyzn #ciekawostki #usa #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski
PoItergeist - W USA powstał jakiś czas temu ruch mężczyzn walczący o zakazanie obrzez...

źródło: temp_file9044665254819073263

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: No zepsuli mu zdrowie nieuzasadnioną procedurą medyczną, przez usunięcie części ciała pełniącej określoną funkcję. Obrzezanie zmniejsza czucie i przez to satysfakcję z seksu. Napletek jest bogaty w zakończenia nerwowe.
  • Odpowiedz
  • 11
@PoItergeist: w stanach przy porodzie trzeba sprawdzic co tam w standardowym zestawie jest bo moze sie oakzac ze ci dzieciaka przycieli. I zeby tego nie zrobili to trzeba wyraznie zaznaczyc na wejsciu.
  • Odpowiedz
to chyba kwestia indywidualna na ile to zmniejsza czucie i satysfakcję.


@hansschrodinger: Z doświadczenia powiem tyle że zrobiłem to będąc już dorosłym z własnej inicjatywy (dziewczyna mi odradzała) i nie żałuję. Jedyne minusy to okres rekonwalescencji po zabiegu i pierwszy okres czasu kiedy to żołądź jest jeszcze bardziej wrażliwy. Poza tym jestem zadowolony że to zrobiłem i zrobiłbym to jeszcze raz: seks stał się lepszy (mam porównanie przed i po z
  • Odpowiedz
@luxkms78: Ale miałeś jakiś problem, czy z jakiego powodu to obrzezanie? Bo jakoś nie wyobrażam sobie, że człowiek budzi się rano i tak z niczego myśli sobie "a #!$%@?ę sobie kawałek wacka".
Poza tym to zupełnie inna para kaloszy obrzezanie w niemowlęctwie i w życiu dorosłym. Taki obrzezany za dzieciaka nie ma porównania czy jest lepiej czy gorzej w seksie, natomiast dorosły nie ma wiedzy o tym jak w ciągu całego
  • Odpowiedz
@worm_nimda: Nie miałem problemu ale zanim to ostatecznie zrobiłem to od pomysłu do wykonania minęło kilka lat. Tak wahałem się i zastanawiałem aż w końcu stwierdziłem że "raz kozie śmierć". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, obrzezanie w wieku niemowlęcym a w dorosłym to inna bajka.
  • Odpowiedz
@PoItergeist: mają rację, z tym że ja to bym poszedł o krok dalej i całkowicie zakazał indoktrynacji religijnej dzieci

zepsuli mu zdrowie


@blargotron: pierwsze słyszę, czytałem zawsze coś dokładnie odwrotnego, podzielisz się jakimś źródłem?

Obrzezanie zmniejsza czucie i przez to satysfakcję z seksu.


@blargotron: nie mam porównania, ale to raczej też bzdury, mam bardzo satysfakcjonujące życie seksualne, ale jak wyżej poproszę o źródło bo to dla mnie nowość
  • Odpowiedz
nie mam porównania, ale to raczej też bzdury, mam bardzo satysfakcjonujące życie seksualne, ale jak wyżej poproszę o źródło bo to dla mnie nowość


@Deska_o0: Od urodzenia jesteś obrzezany?
  • Odpowiedz
@luxkms78: Czyli w sumie potwierdziłeś, że zmniejsza czucie, skoro teraz dojście zajmuje ci dłużej


@Corvinisatio: powiedziałbym raczej że wolniej przychodzi orgazm (głównie według tego co wszędzie piszą w sieci) choć nie wiem czy w moim przypadku jest jakaś szczególna rożnica. Mam wrażenie że dochodzę w zbliżonym czasie co wcześniej.
  • Odpowiedz
@luxkms78:

łatwa ani szybka decyzja to nie była ;)


Nie nie taka jak przekłucie ucha. :)
Ale skoro to była przemyślana decyzja to co za nią stało? Względy higieniczne są absurdalne, bo dostęp do bieżącej wody mamy zwawsze i wszędzie. Spadek ryzyka zarażenia się syfem jest zaniedbywalny przy jednej partnerce (a przy wielu... wystarczy używać prezerwatywy). Skoro dziewczyna nie chciała, to czy to był jakiś motyw psychologiczny?
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: Że zmniejsza jest obiektywnym faktem natomiast jak to subiektywnie odczuwa osoba jest oczywiście niemożliwe zazwyczaj do oceny ponieważ jest on usuwany zaraz po narodzinach, więc nie ma porównania. @luxkms78 napisał o przedłużeniu stosunku, to jest właśnie wynik zmniejszenia czucia. Nie dyskutuję z jego osobistym wyborem i jego subiektywną satysfakcją. W każdym razie, robienie temu noworodkowi to #!$%@?ństwo i szpecenie.

@Deska_o0 Nie rozumiem serio o co pytasz i co piszesz. Amputacja
  • Odpowiedz
@blargotron: nawet jeśli nastapiło zmniejszenie czucia to nadal nie jest dobry powód aby zayebać sobie taki tatuaż na całą łapę.

no po prostu nie. co innego poważniejsze problemy zdrowotne do których może dojść przy obrzezaniu.

W każdym razie, robienie temu noworodkowi to #!$%@?ństwo i szpecenie.


pełna zgoda
  • Odpowiedz