Wpis z mikrobloga

Słuchajcie #szczecin, też wczoraj otrzymaliście dziwnego SMSa?

O takiego:

Kandyduję do Rady Miasta Szczecin. Bezpartyjna, Strajk Kobiet. Lista nr 12. KWW Piotra Krzystka Koalicja Samorządowa. Okręg 2, miejsce 2. Dominika Jackowski.


https://dominikajackowski.pl/glosuj


Wiem, że dostało go sporo osób głosujących w okręgu numer 2, pytanie - skąd w ogóle pociekły te numery, bo ja nigdzie nie wyrażałem zgody na coś takiego. Wybory tuż tuż, i pewnie nikt tego nie zdąży odpowiednio nagłośnić, a wypadałoby - każdy powinien wiedzieć jakie nieczyste ruchy i zagrywki są.

No i najważniejsza sprawa dla mnie - chcę się dowiedzieć skąd mój numer wyciekł.

Zgłosiłem już sprawę do UODO, ale oni zanim odpiszą to już będzie dawno po wyborach. Jeśli wiecie gdzie i komu można to zgłosić to chętnie się dowiem.

Wybory są niedługo - więc przemyślcie dobrze swoje wybory. #polityka
11mariom - Słuchajcie #szczecin, też wczoraj otrzymaliście dziwnego SMSa?

O takiego:...

źródło: sms_jackowski

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Micho_master: nie mam i od dawna nie miałem żadnego ogłoszenia. Plus wtedy nigdy nie zaznaczam z większą dokładnością niż miasto. Ale nawet jeśli - to nadal nie może tak wykorzystać numeru bez mojej zgody ;)
  • Odpowiedz
@11mariom: Ja już tak pomijam kwestię zgody czy nie zgody bo to do rozważenia dla prawnika, sądu :).

Tak mi się własnie skojarzyło z tym, bo też podobnego smsa dostałem a tylko na ten numer który jest widoczny w olx :).
  • Odpowiedz
@11mariom: Ja nie dostałem, ale domownicy już tak. Też pierwsze co mi przyszło na myśl, to skąd oni wzięli te numery i czemu uznali, że to dobry pomysł. Skutek odwrotny od zamierzonego.
  • Odpowiedz
a ty czytać nie umiesz? No nie ma


To nie jest wpis o polityce tylko #!$%@? o spamie i wycieku danych


@Norskee: Ktoś tu faktycznie czytać nie umie. Łap.

Wybory są niedługo - więc przemyślcie dobrze swoje wybory.
  • Odpowiedz
@11mariom: dostajesz czasem telefony z fotowoltaiki czy innych ubezpieczeń? Jeśli tak to masz odpowiedź, gdzieś kiedyś udzieliłeś zgodę, one są tak szerokie do interpretacji, że jakieś CallCenter zrobiło ctrl+f po np. kodzie pocztowym i wysłało wszystkim z bazy smsy. Jeśli to nie od CC poszło to wtedy bym robiła imbę, a tak to zablokować numer u administratora, choć najpierw trzeba się dowiedzieć którego. Takie mamy powalone prawo.
  • Odpowiedz