Wpis z mikrobloga

@zwierzak40: Brave pracuje na Chromium, więc masz kilkanaście oddzielnych procesów. Ja mam Vivaldi, też na Chromium, i czasami dochodzi do wycieku pamięci, zżera więcej i więcej aż proces nie wykorkuje.

Tak się składa że da się dojść do tego co dokładnie powoduje wyciek. W Vivaldi, i być może w Brave, wciskając Shift+Esc otwierasz menedżer zadań przeglądarki, który informuje Cię który proces i jego ID obecnie działa, ile zżera RAMu, procesora czy
  • Odpowiedz
Z 3 dni potrzebuje żeby zapełni


@zwierzak40: no to masz odpowiedź. Mi się też parę dni zapełnia te 32GB, ale jak pozamykam wszystkie programy, szczególnie przeglądarki to da się.

No i polecam restarty codziennie :-)
  • Odpowiedz
  • 0
Tak się składa że da się dojść do tego co dokładnie powoduje wyciek. W Vivaldi, i być może w Brave, wciskając Shift+Esc otwierasz menedżer zadań przeglądarki, który informuje Cię który proces i jego ID obecnie działa, ile zżera RAMu, procesora czy ruchu sieciowego.

@supra107: niestety, to nie żaden z procesów Brave'a. Z resztą, gdyby to był on, w menedżerze systemowym też któryś z procesów Brave'a miałby wysokie użycie RAM.

SystemInformer aktualnie
  • Odpowiedz
@majk3l: Ale to je MacBook ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciągle Firefox z masą kart, odtwarzacze muzyczne, DAWy, terminale. Rano budzę a wieczorem usypiam. Zgadzam się że warto robić restarty ale tak codziennie to serio problem świata Windows.
  • Odpowiedz
  • 1
@L3gion: @majk3l @supra107 @jurek-gagarin Udało mi się znaleźć problem. To PowerToys miał wyciek pamięci. Dziwne, bo u innych menedżer zadań i inne narzędzia wykrywały, że to on ma ogromne użycie pamięci.

Fix tego był w jednej z aktualizacji, a z jakiegoś powodu od miesiąca nie działały aktualizacje automatyczne.
  • Odpowiedz